09.07.2024

„Babcia Kasia” blokuje drogi z Ostatnim Pokoleniem

Michał Osial
Michał Osial
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W niedzielę przed południem aktywiści z organizacji Ostatnie Pokolenie zablokowali al. Wilanowską w kierunku Okęcia. Grupa około 15 protestujących, w tym Katarzyna Augustynek znana jako "Babcia Kasia", usiadła na jezdni, a niektórzy przykleili do niej dłonie. Organizacja przedstawiła swoje żądania wobec premiera Donalda Tuska.

Blokada Drogi

Około godziny 10 aktywiści w pomarańczowych kamizelkach zablokowali al. Wilanowską na wysokości skrzyżowania z ul. Wołoską. Protestujący usiedli na jezdni, a część z nich przykleiła swoje dłonie do nawierzchni. Droga była zablokowana przez pół godziny, a około godziny 10:35 policja usunęła aktywistów z jezdni.

Żądania Ostatniego Pokolenia

Podczas konferencji poprzedzającej akcję, przedstawiciele Ostatniego Pokolenia zapowiedzieli kontynuację protestów i blokowanie „miejskich autostrad”. Organizacja wysunęła konkretne żądania wobec premiera Donalda Tuska.

 • Celem protestów: „Naszym celem jest najdłuższa w Polsce seria akcji obywatelskiego oporu wobec zapaści klimatycznej” – powiedział przedstawiciel organizacji.
 • Żądania: Aktywiści domagają się od premiera wystosowania publicznego oświadczenia, w którym zobowiąże się do realizacji ich postulatów, w tym przesunięcia 100% środków z budowy nowych autostrad na regionalny transport publiczny oraz wprowadzenia biletu miesięcznego na transport regionalny w całym kraju za 50 złotych.

Problemy Klimatyczne Polski

Przedstawiciel organizacji zwrócił uwagę na pogarszającą się sytuację wodną w Polsce:

Polska ma dramatycznie niskie zasoby wodne, jedne z najniższych w Europie. Susza pogłębia się z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, a najgorętszy okres dopiero przed nami. Nie możemy dłużej czekać, aż nasz rząd zmieni destrukcyjną politykę pogłębiania kryzysu. Przystępujemy niezwłocznie do dalszych protestów.

– dodał.

Aktywiści zapowiadają dalsze akcje, mające na celu zwrócenie uwagi na problemy klimatyczne i wymuszenie zmian w polityce rządu dotyczącej ochrony środowiska.

Komentarze (8)

 • ech pisze:

  Babuszka katarynka musiała o sobie przypomnieć.

  • Rafapon pisze:

   Niech ta babuszka katarynka idzie się modlić o jak najszybsze przyjście epoki lodowcowej.

 • Bartek pisze:

  Grubą świnię trzeba spychaczem przepchnąć.

 • stefan pisze:

  A po protestach za pieniądze wypłacone od ruskich podjadą sobie na wakacje

 • Sabina pisze:

  Mam nadzieję że pan policjant (zresztą bardzo przystojny policjant) nie uszkodził sobie kręgosłupa podczas podnoszenia TEGO CZEGOŚ…. przecież to COŚ waży pewnie z 200 kilo.

 • Antek pisze:

  A to babsko jeszcze żyje

 • Stefek albo Wandzia pisze:

  czuć pieniądze od sorosa, które tę s..rą poderwały z kanapy

 • zwykły pisze:

  W normalnym, praworządnym państwie, te osoby powinny wylądować w radiowozach i później na dołku na komisariacie.
  Na koniec, kilka razy po 48 godz. i wysokie grzywny.