18.12.2023

Gorzów pozazdrościł Łodzi i zostawił samochód w środku remontowanego parkingu

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Lifestyle
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Gorzów Wielkopolski stał się kolejnym polskim miastem, w którym wydarzyła się absurdalna sytuacja związana z remontem ulic. Nie bez powodu Polacy zaczynają zastanawiać się, czy to już nowy trend w polskim planie urbanistycznym, a może po prostu komiczny przypadek braku koordynacji między odpowiednimi służbami.

Historia z Gorzowa przypomina nam incydent, który miał miejsce wcześniej w Łodzi, gdzie kierowca zastał swoje auto jako centralny punkt remontu ulicy.

Incydent z Łodzi

Teraz, na ulicy Składowej w Gorzowie Wielkopolskim, sytuacja wydaje się powtarzać, a mieszkańcy nie wiedzą, czy śmiać się, czy płakać nad tą niezrozumiałą przypadłością.

Ciekawa uwaga jednego z internautów

Remont parkingu rozpoczął się na Składowej, a kierowcy zostali poinformowani o konieczności przeparkowania swoich pojazdów. Niestety, jak się okazuje, jeden kierowca pozostawił swój samochód na miejscu, zignorował prośby i postanowił nie zmieniać swojego miejsca parkowania.

Służbom miejskim się nie śpieszy

Analiza tej sytuacji pokazuje, że zaniedbanie zarządzania remontami staje się poważnym problemem w Polskich miastach. Zamiast podjąć skoordynowane działania, aby upewnić się, że teren jest wolny od pojazdów, wydaje się, że miejscowe władze wolą czekać do ostatniej chwili i zajmować się sprawą po fakcie.

Straż miejska, będąc organem odpowiedzialnym za utrzymanie porządku w mieście, dopiero teraz zajmie się ustalaniem właściciela pojazdu i ewentualnym odholowaniem go w inne miejsce.

Na oficjalnej stronie Gorzowa Wielkopolskiego sytuacja jest traktowana w sposób lekceważący, a mieszkańcy śmieją się z tego zdarzenia, nazywając je „nową atrakcją Gorzowa”.

Czy to już czas, aby miasta zaczęły bardziej odpowiedzialnie zarządzać remontami, dbać o dostęp do informacji dla mieszkańców i unikać takich kuriozalnych sytuacji? Miejmy nadzieję, że władze wyciągną wnioski z tych zdarzeń, aby przyszłe remonty były bardziej przemyślane i efektywne, a nie stawały się atrakcją w rodzaju komedii miejskiej.

Komentarze (0)