29.01.2024

Kłeczek przerywa wypowiedź o 32 Finale WOŚP, mówiąc o więźniach politycznych

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Rozrywka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Dnia 28 stycznia miało miejsce coroczne wydarzenie, które od 32 lat jednoczy Polaków - Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). To dzień, w którym setki tysięcy wolontariuszy angażują się, aby zbierać fundusze na sprzęt medyczny i wsparcie dla polskiej służby zdrowia. Niestety, ostatnie rządy Prawa i Sprawiedliwości doprowadziły do sytuacji, w której medialne relacje na temat tego wydarzenia były minimalizowane, a nawet pomijane.

Tradycyjnie, Polacy z całego kraju angażują się jako wolontariusze WOŚP, zbierając datki na potrzebujące szpitale i placówki medyczne. Jednak w ostatnich latach akcja ta nie otrzymywała należytego miejsca w polskich mediach. W trakcie corocznych finałów, informacje na temat WOŚP były ograniczone, a czasem wręcz pomijane w polskich programach telewizyjnych. To wywoływało oburzenie wielu osób, które uważają to wydarzenie za ważny element polskiej kultury społecznej.

Podczas tegorocznego finału, Telewizja Republika, nadawca bliski partii PiS, kontynuował swoją praktykę minimalizowania relacji z WOŚP. W trakcie transmisji jeden z uczestników programu zaczął wspominać o trwającej zbiórce, jednak jego wypowiedź została przerwana przez dziennikarza Miłosza Kłeczka. Kłeczek zaczął mówić o rzekomych „więźniach politycznych” Wąsiku i Kamińskim, co odwróciło uwagę od akcji charytatywnej.

To zdarzenie wywołało lawinę krytyki wśród użytkowników serwisu X. Internauci wyrażali oburzenie wobec mediów, które nie tylko marginalizują tak ważne wydarzenie, ale również wykorzystują je do promocji własnej agendy politycznej.

Komentarze (0)