07.05.2024

Luna odpadła z Eurowizji, nie będzie jej w finale

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Rozrywka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Eurowizja 2024 przynosi wiele emocji już od pierwszych występów. Polska reprezentacja, Luna, właściwie Aleksandra Wielgomas, pojawiła się na scenie w Malmö w biało-czerwonych barwach, prezentując radiowy przebój „The Tower”. Niestety, mimo efektownego występu i zaangażowania, Luna nie zakwalifikowała się do Wielkiego Finału.

W pierwszym półfinale Eurowizji 2024 rywalizowali artyści z piętnastu krajów, w tym Polski. Mimo wysiłków, nasza reprezentantka nie znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu, co oznacza odpadnięcie z konkursu na etapie półfinałów.

Na scenie w Malmö pojawili się także przedstawiciele innych krajów, takich jak Cypr, Serbia, Litwa, Irlandia, czy Ukraina. Zagwarantowane miejsce w finale miała również Szwecja, jako gospodarz konkursu, oraz reprezentanci dwóch krajów z tzw. „Wielkiej piątki” – Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Luna, mimo że nie zdobyła wystarczającej liczby głosów, by awansować do finału, pozostawiła po sobie świetne wrażenie. Na scenie nie brakowało charakterystycznych motywów szachowych, intrygujących układów choreograficznych i efektownych pokazów świetlnych.

Choć Polska nie zagra w Wielkim Finale, emocje Eurowizji wciąż trwają. W finale znajdą się reprezentanci Litwy, Serbii, Portugalii, Finlandii, Cypru, Chorwacji, Ukrainy, Słowenii, Irlandii i Luksemburga. Drugi półfinał odbędzie się już 9 maja, a zwycięzcę tegorocznego konkursu poznamy 11 maja. Finałowe koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00.

Komentarze (3)