19.04.2024

Pożar auta elektrycznego w Warszawie

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W sobotni poranek na warszawskim Mokotowie doszło do dramatycznego zdarzenia z udziałem luksusowej elektrycznej limuzyny Lucid Air Dream Edition R. Samochód o wartości blisko miliona złotych stanął w płomieniach po uderzeniu w słup, jednak na szczęście kierujący pojazdem wydostał się z pojazdu bez obrażeń. Przyczyny pożaru oraz jego konsekwencje wzbudzają wiele kontrowersji.

Kierowca był trzeźwy

Pożar samochodu miał miejsce na skrzyżowaniu ul. Madalinskiego i Niepodległości w Warszawie. Według ustaleń biegłych, kierowca Lucid Air Dream Edition R, próbując uniknąć kolizji z innym pojazdem, zmuszony był wykonać gwałtowny manewr, który zakończył się uderzeniem w słup. W wyniku zderzenia pojazd zapalił się, szybko ogarniając się płomieniami. Na szczęście kierowca wyszedł z incydentu bez obrażeń. Przeprowadzone badanie alkomatem, wykazujało, że był trzeźwy.

Trudna interwencja służb ratunkowych

Sytuacja na miejscu wypadku była bardzo trudna. Wszystkie jednostki straży pożarnej, ZRM oraz policja były zaangażowane w akcję ratunkową. Pożar został opanowany, jednak strażacy musieli zmierzyć się z trudnościami związanymi z chłodzeniem akumulatorów pojazdu, by zapobiec ich ponownemu zapłonowi. Co więcej, przez kilka godzin po zdarzeniu trwała walka z ogniem, który pojawił się w baterii trakcyjnej.

Mimo groźnego wypadku, kierowca uniknął obrażeń ciała. Jednakże konsekwencje dla lokalnego ruchu były znaczące – kursowanie autobusów linii 138, 168, 174 oraz 200 zostało wstrzymane w rejonie zdarzenia.

@motodoradca

Spłonął w Warszawie Lucid AIR Dream R. Auto za ponad milion zlotych. wideo: symaptycznyzwyro

♬ Future – Official Sound Studio

Jedyny egzemplarz Lucid Air w Polsce

Niestety, spłonął samochód, który był jedynym egzemplarzem modelu Lucid Air Dream Edition R w Polsce. Ta luksusowa limuzyna, choć dostępna tylko dla nielicznych, cieszyła się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje zaawansowane technologie oraz oszałamiające osiągi.

Wnioski

Pożar elektrycznego samochodu Lucid Air Dream Edition R w Warszawie to wydarzenie, które skłania do refleksji nad bezpieczeństwem pojazdów elektrycznych. Pomimo potencjalnych zalet ekologicznych i osiągów technologicznych, ryzyko pożaru baterii trakcyjnych wciąż pozostaje jednym z głównych wyzwań dla przyszłości motoryzacji elektrycznej.

Komentarze (0)