16.04.2024

Bosak wyprzedza Trzaskowskiego. Duże niespodzianki w najnowszym sondażu zaufania

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Rozrywka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Najnowszy sondaż zaufania do polityków przynosi zaskakujące wyniki w kwestii zaufania do polskich polityków. Premier Donald Tusk wciąż cieszy się największym zaufaniem, jednak kolejność w rankingu uległa znacznym zmianom, zaskakując nie tylko ekspertów, ale także samych polityków oraz obserwatorów sceny politycznej.

W badaniu przeprowadzonym przez United Surveys na zlecenie serwisu Wirtualna Polska, Polacy zostali zapytani, którego z polityków darzą największym zaufaniem. Wyniki wywołały spore zdziwienie, szczególnie jeśli chodzi o pozycje prezydenta Andrzeja Dudy, marszałka Sejmu Szymona Hołowni oraz Rafała Trzaskowskiego.

Donald Tusk z premierem Grecji

Ranking pełen niespodzianek

Premier Donald Tusk nadal utrzymuje się na szczycie rankingu, zdobywając 21 procent wskazań. Jest to wzrost o 1,8 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego sondażu, co potwierdza jego stabilność w oczach wielu Polaków.

Dużym zaskoczeniem jest jednak drugie miejsce na podium, które razem zajęli prezydent Andrzej Duda i marszałek Sejmu Szymon Hołownia, otrzymując po 14,8 proc. poparcia. Co szczególnie ciekawe, Andrzej Duda zyskał rekordowe 3,5 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego badania, podczas gdy Szymon Hołownia stracił 1,9 punktu procentowego.

Następną niespodzianką jest pozycja byłego premiera i obecnego posła Prawa i Sprawiedliwości, Mateusza Morawieckiego. Choć znajduje się on na czwartym miejscu, zdobywając zaufanie 9,2 procent ankietowanych, to jednak zanotował on wzrost o 1,1 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego sondażu, co pozwoliło mu wyprzedzić Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, zaliczył spadek o 2,9 punktu procentowego i obecnie zajmuje piąte miejsce, ciesząc się zaufaniem 8,7 proc. respondentów.

Trzaskowski stracił najwięcej

Warto zwrócić uwagę na niespodziewane zmiany w pozostałych miejscach rankingu. Krzysztof Bosak zanotował wzrost o 1,9 punktu procentowego, zdobywając 7,2 proc. poparcia. Władysław Kosiniak-Kamysz również zaliczył znaczący wzrost o 3,3 punktu procentowego i uzyskał zaufanie 5,1 proc. ankietowanych.

Największym zaskoczeniem jest jednak spadek Rafała Trzaskowskiego o 3,6 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego sondażu. Obecnie prezydent Warszawy zajmuje szóste miejsce, uzyskując 4,4 proc. wskazań.

W rankingu widnieją również Włodzimierz Czarzasty, który zanotował wzrost o 1,8 punktu procentowego, zdobywając zaufanie 3,0 proc. respondentów oraz Robert Biedroń, zajmujący ostatnie miejsce z wynikiem 1,9 proc. poparcia, co oznacza wzrost o 0,5 punktu procentowego.

Cenne wskazówki dla polityków

Najnowszy sondaż przynosi wiele niespodzianek i może stanowić istotną wskazówkę dla polityków w kontekście przyszłych działań. Zmiany w rankingu zaufania do polityków mogą wynikać z różnych czynników, takich jak działania i wypowiedzi publiczne, wydarzenia polityczne czy kampanie medialne.

Komentarze (0)