22.09.2023

Etat czy własna działalność? Okiem lekarza

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Lifestyle
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Nasza redakcja była obecna na XXXII Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Były to 3 dni intensywnych rozmów, paneli dyskusyjnych wywiadów itd. Przeprowadziliśmy sondę wśród gości tego wydarzenia. Jej wynikami dzielimy się z wami na tiktoku i właśnie tutaj, na stronie www. Tym razem do sondy zaprosiliśmy lekarza, doktora Mikołaja Karmowskiego.

Praca na etacie czy własna działalność?

Znaczy… ja jestem lekarzem – powiedział doktor z uśmiechem

Powiem tak, no myślę że to jest kwestia tylko i wyłącznie potrzeb i realizacji marzeń, które ktoś ma. Tak więc, no jeśli ktoś czuje się dobrze na etacie a realizuje się, jeśli ktoś czuje się na siłach otworzyć własną działalność, to chyba nie ma przeszkód. To jest kwestia planu i realizacji.
@espresso.com.pl A TY jaką ścieżkę wybierasz? #szkołaśrednia #rozwojosobisty #biznes_w_dresach #rozwójświadomości #dlaciebie #uczeniesie #edukacjaonline #studenci #polskiefirmy #własnadzialanosc #pracazdomu ♬ dźwięk oryginalny – Espresso.com.pl

Z komentarzy pod filmem można wyczytać głosy poparcia do słów dr Mikołaja.

Fajny gość, pokara i szacunek

Elegancka, merytoryczna wypowiedź

Nie brakuje również pstryczków w stronę doktora:

Pamiętajmy, że zdrowy pacjent nie zarabia

Ale, że lekarz to co? Obowiązują ich kasy fiskalne tak jak każdego usługodawcę

Etat vs własna działaność

Z pewnością nie dla wszystkich jest własna działalność. Mówi się, że prowadząc firmę pracuje się w zasadzie 24 godziny na dobę, tylko niektórzy ludzie mają chęci i siły, aby tak żyć. Dochodzi również „walka” z podatkami i innymi przepisami, które często lubią się zmieniać.

Praca na etacie wydaje się rozsądnym wyjściem, jeśli po wyjściu zza biurka chcemy mieć spokój i nie martwić się nadmiernie problemami firmy. Jednakże, własna działalność to nie zawsze ciągły stres, jeśli zarządzamy dużą firmą, możemy cieszyć się pieniędzmi zarabianymi przez podwładnych. Ale do tego trzeba najpierw dojść, co nie jest takie proste.

Komentarze (0)