06.11.2023

Kołodziejczak zmienia sojusze jak kameleon. Z kim pokazywał się na politycznej scenie?

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Polityka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Michał Kołodziejczak, który wkrótce zasiądzie w Sejmie jako poseł elekt, ma za sobą interesującą i zmienną historię polityczną. Jego polityczne przekonania wydają się zmieniać jak barwy kameleona, a droga do parlamentu była pełna zwrotów akcji.

Kołodziejczak rozpoczął swoją polityczną karierę w 2014 roku, startując w wyborach samorządowych z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość. Odniósł wówczas sukces, zostając radnym w gminie Błaszki. Jednakże, to był tylko początek jego politycznej podróży.

źródło: Wikipedia

Później Kołodziejczak pojawił się na scenie u boku kontrowersyjnych postaci. W jednym z przypadków przemawiał wspólnie z prawicowym politykiem Robertem Winnickim, co jest potwierdzone na załączonym zdjęciu. Ale to nie koniec jego nieoczekiwanych sojuszy.

Kołodziejczak miał również powiązania z innym kontrowersyjnym politykiem – Robertem Bąkiewiczem. Obydwaj panowie przekazywali symboliczne darowizny swoim ugrupowaniom, co wzbudziło wiele kontrowersji.

Na swojej politycznej ścieżce Kołodziejczak próbował także współpracować z innymi postaciami z kręgu prawicy, takimi jak Stanisław Żółtek, z którym mieli tworzyć partię o nazwie Zgoda.

W pewnym momencie starał się również łączyć siły z Pawłem Tanajno, działaczem partii Strajk Przedsiębiorców, w celu utworzenia nowego ugrupowania.

Źródło: Money.pl

Nie brakowało również epizodów, w których Kołodziejczak przemawiał i próbował nawiązać współpracę z innymi politycznymi postaciami, takimi jak Sebastian Pitoni, lider ruchu „Góralskie Veto,” czy próba aspirowania do koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym (PSL) i ugrupowaniem Samoobrona.

Źródło: Wyborcza/Kraków

Źródło: Interia

Finalnie Kołodziejczak znalazł swoje miejsce w Platformie Obywatelskiej (PO) Donalda Tuska, z którą zdobył mandat poselski w wyborach. To zapewne jedno z najbardziej zaskakujących zwrotów w jego karierze, zwłaszcza że wcześniej publicznie krytykował Donalda Tuska.

@espresso.com.pl A teraz pan Michał startuje w wyborach z ramienia KO 🙈 #politykanawesoło #politycznienawesolo #agrounia #polskapolitykatodramat #polskisejm #polskapolityka #kolodziejczak #michalkolodziejczak ♬ Sweet Dreams – Ravens Rock

Źródło: Polityka.pl

Kołodziejczak pokazał się jako polityk zmienny w swoich przekonaniach i sojuszach. Jego historia polityczna jest przykładem, że w polityce wiele zależy od okoliczności, negocjacji i możliwości, które pojawiają się w danym momencie. Jego ewolucja polityczna jest dowodem na to, że w świecie polityki rzadko coś jest pewne, a politycy często muszą dostosowywać się do zmieniających się realiów, żeby udało się im osiągnąć cel.

Źródło: Wyborcza/Łódź

Komentarze (0)