27.12.2023

Polaka zaatakowali ukraińscy kierowcy. Ruszył autem w obronie własnej – odpowie za potrącenie

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Napięcie na granicy polsko-ukraińskiej utrzymuje się, a sytuacja staje się coraz bardziej nerwowa w związku z trwającymi strajkami i przepychankami na przejściach granicznych. Ostatni incydent dotyczy polskiej rodziny, która padła ofiarą ataku grupy ukraińskich kierowców w trakcie podróży świątecznej.

Rodzina, zmierzająca do bliskich na święta stojąc w korku została otoczona przez grupę agresywnych ukraińskich kierowców. W samochodzie podróżowało małe dziecko, co sprawiło, że sytuacja stała się jeszcze bardziej niebezpieczna. Relacja kierowcy wskazuje, że Ukraińcy dopuścili się aktów wandalizmu. Kopiąc samochód, przeklinając i pokazując różne gesty. Relację potwierdza wgniecenie na drzwiach od strony, gdzie siedziało dziecko.

W obawie o własne życie i bezpieczeństwo rodziny, kierowca zdecydował się ruszyć samochodem, lekko potrącając stojących przed nim Ukraińców. Zamiast otrzymać pomoc, napotkany patrol policji odmówił udzielenia wsparcia. Sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, gdy inny radiowóz zmusił kierowcę do powrotu na miejsce zdarzenia.

Niestety, Polak nie został potraktowany jako poszkodowany, lecz jako sprawca potrącenia grupy Ukraińców. Obrona kierowcy została podjęta przez Konfederację, która, podobnie jak internauci, uważa, że to polska rodzina stała się ofiarą ataku.

Incydent ten to kolejny epizod napięć na granicy, który budzi zaniepokojenie wśród Polaków, którzy nie czują się bezpiecznie we własnym kraju. Wiele osób twierdzi, że należy w końcu zakończyć bezprawie Ukraińców w naszym państwie. Poniżej zostawiamy oświadczenie poszkodowanego kierowcy, gdzie dokładnie wytłumaczono szczegóły zajścia:

Komentarze (8)

 • Skjdjf pisze:

  To jest wina zakamuflowanej okupacji Polski. Nie ma polskiej władzy to polskojęzyczne marionetki. Dopóki Polak będzie miała niepolski rząd, to będzie okradana, mordowana i niszczona. Kiedy to zrozumiecie Polacy, że ci wszyscy rządzący to marionetki w rękach służb. To są aktorzy udający polskich urzędników. Polskojęzyczne sądy prokuratury policja zawsze będą niszczyć Polaków.

 • Adam pisze:

  Normalnie skandal, facet bronił swojej rodziny, małego, przestraszonego dziecka a Policja zamiast pomóc, traktuje go jak sprawcę a ukrów, którzy niszczyli mienie, grozili jak ofiary ? Gdzie ja żyję ?

 • Radek pisze:

  Ukrainiec się rozłożył na ulicy jak ci symulanci z ukraińskich i rosyjskich filmików co wymuszają odszkodowanie.

  • Aaa1 pisze:

   Nie mogę tego pojąć, ylukry na terytorium Polski atakują polska rodzinę a milicja traktuje ich jak pokrzywdzonych. Polskie państwo chyba zapomniało w czyjej obronie powinno stać. Jak ci agresorzy tacy bojowi, zawsze mogą wykazać się na froncie

 • Dorota pisze:

  Że co proszę? Każdy Ukrainiec organizujący na terenie Polski jakiekolwiek blokady, jakiekolwiek utrudnienia w funkcjonowaniu obywateli polskich – powinien być traktowany jak terrorysta. Zgarnięty przez wojsko z natychmiastową deportacją i dożywotnim zakazem wjazdu do Polski.
  Teraz odpowie za to, że bronił swojej rodziny? poyebało kogoś (gdyby to był obywatel USA i to działoby się w USA to dostałby medal od prezydenta USA za obronę swojej rodziny a w Polsce Polki i Polacy są śmieciami)