21.05.2024

Samsung może rozbić bank nowym smartwatchem

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Tech
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Lato 2024 roku zapowiada się wyjątkowo ekscytująco dla miłośników technologii, szczególnie dla fanów marki Samsung. Nadchodzące wydarzenie Galaxy Unpacked 2024 przyniesie bowiem premiery kilku flagowych urządzeń, w tym smartfonów Samsung Galaxy Z Fold 6 i Galaxy Z Flip 6, a także długo oczekiwanego smartwatcha Samsung Galaxy Watch 7. Choć to składane smartfony zazwyczaj kradną show, tym razem to właśnie Galaxy Watch 7 może okazać się prawdziwą gwiazdą.

Nowe generacje składaków

Samsung konsekwentnie rozwija linię swoich składanych smartfonów, a modele Galaxy Z Fold 6 i Galaxy Z Flip 6 będą kolejnymi krokami w tej ewolucji. Choć szczegóły dotyczące specyfikacji tych urządzeń wciąż owiane są tajemnicą, oczekiwania są wysokie. Dotychczasowe modele zachwycały innowacyjnymi rozwiązaniami i wysoką jakością wykonania, więc nowości z pewnością nie zawiodą.

Samsung Galaxy Watch 7: Szybsze ładowanie, większa pamięć i lepsza wydajność

Jednak to Galaxy Watch 7 zapowiada się na urządzenie, które przyciągnie szczególną uwagę. Oto, co wiemy na jego temat na podstawie dotychczasowych przecieków:

1. Większa pamięć na dane

Nowa generacja smartwatcha ma oferować aż 32 GB pamięci wewnętrznej, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do 16 GB dostępnych w poprzednim modelu. Ta zmiana z pewnością ucieszy użytkowników, którzy korzystają z licznych aplikacji i przechowują na zegarku sporo danych.

2. Lepsza wydajność i dłuższa żywotność baterii

Jednym z głównych zarzutów wobec poprzednich modeli Galaxy Watch była niezadowalająca żywotność baterii. Samsung postanowił zmierzyć się z tym problemem, wyposażając Galaxy Watch 7 w bardziej energooszczędny procesor Exynos W940. Nowy układ ma zapewnić lepszą wydajność przy mniejszym zużyciu energii, co powinno przełożyć się na dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

3. Szybsze ładowanie

Kolejną istotną zmianą jest przyspieszenie ładowania. Nowy Galaxy Watch 7 ma oferować ładowanie bezprzewodowe o mocy 15 W, co stanowi 50% wzrost w porównaniu do 10 W dostępnych w poprzednim modelu. To oznacza, że użytkownicy będą mogli naładować swoje urządzenie znacznie szybciej, co jest dużym udogodnieniem w codziennym użytkowaniu.

Oczekiwania przed oficjalną premierą

Choć oficjalna premiera urządzeń zaplanowana jest na lipiec 2024 roku, już teraz spekulacje i przecieki budzą ogromne emocje. Oczekiwania wobec nowych modeli są wysokie, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Samsung nie zawiedzie swoich fanów.

Komentarze (0)