13.11.2023

Wojsko niszczy Puszczę Białowieską

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Napięta sytuacja na granicy z Białorusią nie tylko wpływa na funkcjonowanie służb granicznych, ale także ma poważne konsekwencje dla przyrody, zwłaszcza dla jednego z najcenniejszych obszarów przyrodniczych w Polsce - Puszczy Białowieskiej, siedliska żubrów.

Ostatnie doniesienia z terenu Puszczy wskazują na dramatyczne wydarzenia, w tym potrącenie żubra przez kierowcę wojskowej ciężarówki. Incydent ten jest tylko jednym z przykładów zakłóceń spowodowanych przez działania wojska na granicy z Białorusią. Internauci alarmują, że sytuacja w Puszczy Białowieskiej znacznie ucierpiała w wyniku działań skierowanych przeciwko imigrantom.

Wypowiedzi z regionu, takie jak opis potrącenia żubra w Starym Masiewie, budzą ogromne oburzenie. Wspominane są także incydenty, w których straż graniczna strzelała w kierunku aktywistów pomagającym ludziom w lesie(różne grupy podają tu odmienne informacje). Dodatkowo, doniesienia o rozjeżdżaniu Puszczy przez ciężki sprzęt, rzucają światło na niszczycielski wpływ działań wojska na ten unikalny ekosystem.

Mieszkańcy opowiadają o bezmyślnym pędzeniu wojskowych pojazdów po lokalnych drogach, porównywalnym do jazdy po autostradach. Te działania wywołują obawy o długofalowe skutki dla Puszczy Białowieskiej i jej unikalnej fauny i flory.

Komentarze (0)