24.11.2023

2019 rocznik i 880 tysięcy przebiegu -bać się czy kupować

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Tech
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W ostatnich dniach media społecznościowe, zwłaszcza TikTok, obiegły zdjęcia ogłoszenia - Audi A6 z rocznika 2019 o zdumiewającym przebiegu ponad 770 tysięcy kilometrów. Zaskakująca liczba pokonanych kilometrów budzi pytania o trwałość współczesnych samochodów, a internauci dzielą się swoimi opiniami na temat tej nietypowej oferty.

Przebieg tego konkretnego Audi A6 budzi niemałe poruszenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że samochód ten wygląda na zadbany, a jego wnętrze nie wydaje się wyraźnie zużyte. Z obliczeń entuzjastów motoryzacji wynika, że kierowca musiałby pokonywać dziennie około 500 kilometrów, co sugeruje regularne i częste konieczności serwisowe, szczególnie wymiany oleju.

Link do ogłoszenia z Audi TUTAJ

Dyskusje wśród internautów dotyczą przede wszystkim autentyczności przebiegu. Niektórzy sugerują, że silnik musiał zostać wymieniony i tylko nadwozie ma tak wysoki przebieg, inni twierdzą, że taki kilometraż jest możliwy, zwłaszcza jeśli większość trasy pokonywana była na autostradach.

To zjawisko nie jest jednak jednostkowe. Wprowadzając odpowiednie filtry na stronie Otomoto, łatwo znaleźć kolejne oferty z imponującymi przebiegami. Zaledwie kilka kliknięć dzieli nas od odkrycia samochodów z dystansem, który jest trudny do uwierzenia. Na przykład, Mercedes klasy E z rocznika 2019 posiada dwulitrowy silnik diesla i przebieg przekraczający 880 tysięcy kilometrów!

TUTAJ link do ogłoszenia

„Z mniejszym przebiegiem bym kupił…”

Internauci śmieją się z tego, że wielu Polaków chętnie zakupiłoby pojazd z imponującym przebiegiem, pod warunkiem, że ktoś cofnie licznik o skromne kilkaset tysięcy kilometrów.

Warto zastanowić się, jak dbać o samochód, aby również przeszedł długą drogę bez większych awarii. Regularne serwisy olejowe, wymiana filtrów i bieżące naprawy to kluczowe czynniki. Połączone z odrobiną szczęścia mogą sprawić, że nasz pojazd stanie się wiernym towarzyszem na drodze, przemierzając bezawaryjnie setki tysięcy kilometrów.

Zaskakujące przebiegi nowych samochodów to zjawisko, które wzbudza zainteresowanie i dyskusje wśród miłośników motoryzacji. Czy okazuje się, że współczesne silniki wcale nie są takie złe? Może to po prostu ekologia sprawia, że trudniej (i drożej) jest odpowiednio dbać o jednostkę napędową. Wszystkie filtry, DPFy, EGRy i inne sprawiają, że silnik ma o wiele trudniejsze życie.

Jeśli chcecie obejrzeć inne samochody z rekordowymi przebiegami, link zostawiamy TUTAJ

Komentarze (0)