05.02.2024

Chciał poczuć się jak w grze komputerowej, więc uciekał przed policją

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W niedzielny wieczór Stalowa Wola stała się miejscem nietypowego zatrzymania. Trzydziestoletni mężczyzna postanowił uniknąć kontroli drogowej i w rezultacie doprowadził do chaotycznego pościgu przez centrum miasta. W sprawę zaangażowano kilka radiowozów. Kierowca tłumaczył policjantom, że uciekał, bo chciał sprawdzić, czy poczuje się tak samo, jak grając w gry komputerowe.

Policjanci, próbując zatrzymać mężczyznę do kontroli, . Podczas swojej desperackiej jazdy, sprawca dopuścił się szeregu wykroczeń drogowych, co doprowadziło do uszkodzenia dwóch policyjnych samochodów i zwiększenia ryzyka dla innych uczestników ruchu drogowego.

Chciał poczuć się jak w grze komputerowej

Co było motywacją tego niezwykłego zachowania? Mundurowym mężczyzna tłumaczył, że uciekał, aby sprawdzić, czy poczuje to samo, co podczas gry w komputerowe symulacje. Z pewnością takie wytłumaczenie wzbudziło zdumienie wśród funkcjonariuszy. W internecie pojawiło się sporo żartów porównujących pościg do gry GTA (Grand Theft Auto), w której pościgi policyjne są na porządku dziennym.

Niezwykle zaskakujące jest także to, że mężczyzna był trzeźwy w chwili zatrzymania. W celu wykluczenia obecności innych substancji psychoaktywnych, zdecydowano się pobrać mu krew do badań.

Kierowca został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie, gdzie usłyszy zarzuty związane z jego niebezpieczną ucieczką. Według prawa, za tego typu przestępstwa grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2)

  • Fotograf pisze:

    Świetny artykuł. Byłem bardzo zadowolony, że wyszukałem tę stronę . Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i częściej wpadał, by poczytać nowe posty.

  • Woda pisze:

    Świetny artykuł. W czasie poszukiwania w internecie informacji znalazłam ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę ,by się wypowiadać na poruszany przez siebie temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Po prostu super artykuł. Będę polecał to miejsce i często wpadał, by poczytać nowe rzeczy.