05.06.2024

Gwiazda Rakowa przenosi się do Sportingu Lizbona

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Sport
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Po trzech latach udanych występów w barwach Rakowa Częstochowa, Vladan Kovačević żegna się z polskim klubem i przenosi się do portugalskiego Sportingu CP. Transfer Bośniaka na zasadzie definitywnego przejścia oznacza nowy etap w jego karierze, który zacznie się u mistrza Portugalii.

Kovačević rozpoczął swoją przygodę z Rakowem 18 czerwca 2021 roku. Jego debiut miał miejsce 17 lipca tego samego roku w meczu o Superpuchar Polski przeciwko Legii Warszawa, który Raków wygrał po konkursie rzutów karnych. Od tamtego czasu, „Kova” zagrał w 113 meczach, w których aż 52 razy zachował czyste konto, co jest imponującym wynikiem.

Podczas swojego pierwszego sezonu w Rakowie, Kovačević świętował zdobycie Pucharu oraz Superpucharu Polski, a także wicemistrzostwo kraju. W kolejnych rozgrywkach ponownie zdobył Superpuchar Polski i przyczynił się do zdobycia pierwszego w historii klubu mistrzostwa Polski. W ostatnim sezonie odegrał kluczową rolę w historycznym awansie Rakowa do fazy grupowej Ligi Europy. Jego wybitne występy zostały dwukrotnie nagrodzone tytułem najlepszego bramkarza sezonu w PKO BP Ekstraklasie.

Władze klubu wyraziły wdzięczność za wkład Kovačevicia w sukcesy Rakowa. „Vladan, dziękujemy za wszystko. Zawsze będziemy trzymać za Ciebie kciuki!” – napisali przedstawiciele klubu w mediach społecznościowych, podkreślając jego znaczenie dla zespołu i życząc mu powodzenia w nowym klubie.

Przenosiny do Sportingu CP otwierają przed Kovačeviciem nowe wyzwania i możliwości rozwoju. Sporting, jako jeden z czołowych klubów portugalskich i europejskich, będzie nowym miejscem, gdzie Bośniak będzie mógł kontynuować swoją karierę i dążyć do kolejnych sukcesów.

Komentarze (0)