09.05.2024

Lewandowski na celowniku Atletico Madryt

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Sport
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Robert Lewandowski, gwiazdor Barcelony i kapitan reprezentacji Polski, ponownie znajduje się w centrum uwagi. Hiszpańskie media donoszą, że 35-letni napastnik jest na liście życzeń klubu Atletico Madryt.

Mimo że Lewandowski wielokrotnie podkreślał, że nie zamierza opuszczać Barcelony, to wiele klubów nadal interesuje się jego usługami. Jego kontrakt z Barceloną jest ważny do czerwca 2026 roku, a Polak nie wykazuje skłonności do zmiany otoczenia. Powtarza, że zarówno on, jak i jego rodzina, czują się dobrze w stolicy Katalonii.

Chociaż Barcelona nie będzie próbować pozbyć się swojego najlepszego strzelca siłą, to w przypadku pojawienia się odpowiedniej oferty, klub nie stanie na drodze Lewandowskiemu. Wielu klubów jest zainteresowanych pozyskaniem polskiego napastnika, a w mediach najczęściej wspominano o możliwym transferze do Major League Soccer w Stanach Zjednoczonych lub do klubów z Arabii Saudyjskiej. Lewandowski jednak wykluczył obie opcje.

Przenosiny do Madrytu możliwą opcją

Teraz do gry, według doniesień hiszpańskich dziennikarzy, włączyło się Atletico Madryt. Choć szczegółów nie ujawniono, zainteresowanie tak renomowanego klubu jak Atletico może być dla Lewandowskiego ciekawą propozycją. Atletico, będące jednym z czołowych klubów La Liga, mogłoby być dla Polaka kolejnym wyzwaniem w jego karierze.

Mimo że Lewandowski nadal jest związany z Barceloną, rosnące zainteresowanie ze strony innych klubów może być czynnikiem mobilizującym dla obu stron, zarówno dla zawodnika, który mógłby szukać nowych wyzwań, jak i dla klubów, które chciałyby wzmocnić swój skład jednym z najlepszych napastników na świecie.

Komentarze (0)