13.12.2023

Zachowanie Grzegorza Brauna to skandal na cały świat

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Wczoraj doszło do kontrowersyjnego incydentu w polskim Sejmie, który wzbudził ogromne poruszenie zarówno w kraju, jak i za granicą. Poseł Grzegorz Braun, znany z kontrowersyjnych działań i wypowiedzi, ponownie zaskoczył opinię publiczną. Tym razem poszedł zdecydowanie o krok za daleko.

Nagranie z incydentu szybko obiegło internet, wywołując mnóstwo emocji. Grzegorz Braun postanowił użyć gaśnicy do zgaszenia palących się świec Menory Hanukowej, co natychmiast spotkało się z ostrą reakcją innych posłów i opinii publicznej. Nie tylko było to uznane za akt obraźliwy wobec wyznawców judaizmu, ale również za akt naruszenia zasad szacunku dla symboli religijnych.

Prezydium Sejmu podjęło szybkie działania w tej sprawie. Grzegorz Braun został usunięty z obrad, a prezydium zdecydowało się na najsurowszą możliwą karę – odebranie uposażenia poselskiego na okres 6 miesięcy. Dodatkowo Marszałek Hołownia zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury oraz podjęcie głosowania nad uchyleniem immunitetu poselskiego.

@espresso.com.pl Poseł Braun rozsławił Polskę na cały świat!😬 #konfederacja #grzegorzbraun #posełbraun #hanukkah #polishparliament #sejmrp #polskisejm ♬ Funny video "Carmen Prelude" Arranging weakness(836530) – yo suzuki(akisai)

Reakcje na to zachowanie są jednoznaczne. Większość sejmowa jednomyślnie potępiła działanie Grzegorza Brauna, nazywając je skandalem i przejawem braku szacunku dla innych wyznań. Również część polityków ze strony opozycji dołączyła do krytyki, wskazując na naganne zachowanie posła.

Zgodnie z polaryzacją polityczną, pojawiają się również głosy, które próbują bronić Grzegorza Brauna, argumentując, że był to tylko akt kontrowersyjny, charakterystyczny dla stylu tego polityka. Nie zmienia to jednak faktu, że działanie to odbiło się szerokim echem, a Polska znalazła się w światowym zainteresowaniu mediów.

Ten incydent może mieć wpływ na obraz Polski na arenie międzynarodowej, szczególnie w kontekście debat na temat tolerancji i szacunku dla różnych wyznań. Wielu obserwatorów zastanawia się, jakie dalsze konsekwencje przyniesie ta kontrowersyjna sytuacja.

Komentarze (0)