14.06.2024

Poseł Matecki wszedł na dach Sejmu – grozi mu kara

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Polityka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W nocy doszło do nietypowego incydentu w Sejmie. Poseł Suwerennej Polski, Dariusz Matecki, wszedł na dach sejmowego budynku, co wywołało szeroką reakcję mediów i polityków. Informację tę podał Szymon Hołownia, który zaznaczył, że incydent już jest wyjaśniany przez straż marszałkowską. Hołownia podkreślił, że nikt nie powinien znajdować się na dachu o godzinie 3 lub 4 nad ranem.

Po ujawnieniu tej informacji Dariusz Matecki przyznał, że to on wszedł na dach. Wyjaśnił swoje zachowanie na mediach społecznościowych, mówiąc, że chciał zrobić sobie zdjęcie i lepiej przyjrzeć się „stanowi łamania praworządności w Polsce”.

Dziennikarze do mnie wydzwaniają. Tak, byłem na dachu hotelu sejmowego zrobić sobie zdjęcie. Zdjęcie zrobiłem, wróciłem do pokoju. Pozdrawiam serdecznie

— napisał Matecki na portalu X. Zapewniał, że był trzeźwy i nikomu nie zagrażał.

Kontrowersje wokół Dariusza Mateckiego

Dariusz Matecki jest postacią kontrowersyjną, znaną ze swojej działalności internetowej i politycznej. Jako prawicowy bloger zdobył popularność, a w 2019 roku, będąc już radnym miejskim, promował akcję „odkażania ulic” po Marszu Równości w Szczecinie. W ostatnim czasie Matecki brał udział w głośnej imprezie w sejmowym hotelu, podczas której Straż Marszałkowska musiała interweniować z powodu głośnych śpiewów w środku nocy.

O Grzegorz Braun, kto zgasić świecę tak będzie umiał!

Matecki był również związany z tzw. aferą hejterską w Ministerstwie Sprawiedliwości. Według ustaleń, współpracował z kontem KastaWatch na Twitterze, które rozpowszechniało niepubliczne informacje o sędziach krytycznych wobec reform wymiaru sprawiedliwości wprowadzanych przez PiS. Portal OKO.press ujawnił, że Matecki oraz inni członkowie grupy „Kasta” byli zaangażowani w koordynowanie działań prześladowczych wobec sędziów.

Komentarze (1)

  • śmiech na slai pisze:

    pewnie jakiś stary TW zaproponował ten „event” a hołownia już czekał na gzymsie sejmu żeby zawiadomić policję i nagrać filmik, może nosi pingle jak denka od słoika ale słuch ma jak nietoperz… nikt! tylko on! usłyszał kogoś na dachu XD