05.03.2024

Rolnicy znów zablokują autostradę A2 i przejście graniczne w Świecku

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Rolnicy, którzy od wielu tygodni organizują protesty w różnych regionach Polski, przygotowują się do kolejnej akcji. Tym razem planują powtórną blokadę Świecka i autostrady A2. Protest ma rozpocząć się 10 marca i potrwać aż do zrealizowania ich postulatów.

Informację o planowanym proteście przekazał redakcji słubice24.pl Roman Waszczyk, rzecznik prasowy protestujących rolników. Już 5 marca w Urzędzie Miejskim w Słubicach odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego, w którym wezmą udział przedstawiciele władz, służb oraz sami rolnicy. Celem tego spotkania będzie omówienie szczegółów planowanego protestu.

Od 10 marca przejście graniczne na autostradzie A2 w Świecku zostanie całkowicie zablokowane na stałe do momentu, aż zostaną spełnione nasze postulaty

– poinformował redakcję słubice24.pl R. Waszczyk.

Po spotkaniu w urzędzie odbędzie się konferencja prasowa, na której organizatorzy protestu przekażą więcej szczegółowych informacji dotyczących planów oraz postulatów, które zamierzają przedstawić władzom.

Decyzja o ponownej blokadzie autostrady A2 wywołuje obawy wśród kierowców oraz mieszkańców regionu. Poprzednie blokady doprowadziły do znaczących utrudnień w ruchu drogowym oraz negatywnie wpłynęły na działalność gospodarczą w okolicy.

Komentarze (0)