16.12.2023

Tiktokowy trend, który utrudnia życie ludziom

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Rozrywka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W mediach społecznościowych z łatwością możemy natknąć się na różnorodne trendy. Niestety, nie zawsze są one wyrazem inteligencji czy twórczego podejścia. Ostatnio do Polski zawitał trend znany jako "crawly", a jego konsekwencje mogą być bardziej poważne, niż nam się wydaje.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy internetowe trendy – często pochodzące z Ameryki, znajdują swoje miejsce w polskim internecie. Tym razem zamiast przynosić radość i pozytywne emocje, trend „crawly” wprowadza elementy utrudniające życie innym. Na tiktoku pojawił się profil o milionowych zasięgach, jednak treść prezentowana na nim nie jest przejawem ludzkiej inteligencji, a raczej jej braku.

Trend „crawly” sprowadza się do chodzenia na czworaka w miejscach publicznych, takich jak galerie handlowe, parki czy place. To jednak nie jest niewinna zabawa, a wręcz przeciwnie – utrudnianie ludziom wykonywania codziennych czynności, takich jak zakupy czy praca. Właśnie pracownicy sklepów, placówek usługowych czy restauracji stają się bezpośrednimi ofiarami tego trendu. Filmiki ukazujące ludzi chodzących na czworaka ignorujących spokojnych klientów lub utrudniających pracownikom wykonywanie obowiązków, budzą oburzenie i sprzeciw nie tylko wśród osób bezpośrednio zaangażowanych, ale także wśród widzów.

@crawly_possessed

TOGETHER WE LIVE, TOGETHER WE CULT 😈❤️ JOIN US. LINK IN BIO 🤘🏻

♬ POP OUT – FL4M6Z

Przyglądając się temu zjawisku z perspektywy społecznej, nie możemy przejść obojętnie obok faktu, że tego typu trendy mogą wprowadzać chaos i dezorganizację w życiu społecznym. W miejscach publicznych, gdzie ludzie przychodzą w celu zrelaksowania się, robienia zakupów czy pracy, trend „crawly” jest nie tylko irytujący, ale także potencjalnie niebezpieczny.

Nawet sami internauci nie kryją swojego niezadowolenia wobec tego zjawiska. Zgłaszają swoje obiekcje i wyrażają sprzeciw wobec takich zachowań. Zauważają, że tego typu trendy nie przynoszą niczego pozytywnego, a wręcz przeciwnie, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Coraz częściej w mediach społecznościowych słyszymy o tragicznych zdarzeniach wynikających z głupich trendów, gdzie ktoś stracił życie lub zdrowie.

@crawly_possessed

EXCLUSIVE CONTENT IN MY DISCORD AND TELEGRAM 😏 LINK IN BIO 😈

♬ Freakshow – ˙ ★°˖ SILLY! 🫐⋆。˚꩜

Pytanie, jakie się nasuwa, brzmi: czy cena popularności w świecie internetowych trendów nie jest czasem zbyt wysoka? Trend „crawly” to jedynie jeden przykład, ale stanowi on ważne ostrzeżenie przed ślepnącym podążaniem za modą wirtualnego świata kosztem bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Może warto się zastanowić, czy wartość społeczna takich trendów nie jest zbyt niska, byśmy jako społeczeństwo byli gotowi na ich akceptację. W końcu, popularność nie zawsze jest równoznaczna z wartością.

@crawly_possessed

BECOME A CRAWLER TODAY 😈 LINK IN BIO

♬ POP OUT – FL4M6Z

Komentarze (0)