12.04.2024

W Polsce powstaje muzeum motoryzacji z interaktywną wystawą

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Rozrywka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W Oławie, małym miasteczku w południowo-zachodniej Polsce, powstaje coś naprawdę wyjątkowego - Muzeum Motoryzacji Wena, które zapowiada się na jedno z największych tego typu miejsc w Europie. Otwarcie tego wyjątkowego obiektu planowane jest na czerwiec 2024 roku, a już teraz budzi ogromne zainteresowanie i emocje wśród miłośników motoryzacji oraz mieszkańców regionu.

Założyciel muzeum, Tomasz Jurczak, od ponad dwóch dekad przygotowywał się do tego przedsięwzięcia. Proces budowy okazał się skomplikowany i wymagał wielu lat pracy oraz zaangażowania. Teraz jednak efekty są już widoczne – w muzeum zgromadzono imponującą kolekcję liczącą aż 500 różnych pojazdów. Auta, które przez długi czas były ukryte pod folią, są już gotowe do pokazania, a obecnie trwają prace nad pozostałymi eksponatami.

Najwyższa jakość i dbałość o każdy szczegół

To, co ma wyróżniać Muzeum Motoryzacji Wena na tle innych tego typu miejsc, to nie tylko rozmiar i rozmach, ale przede wszystkim stan eksponatów. Właściciel kolekcji dba o najwyższą jakość prezentowanych pojazdów, co sprawia, że każde z nich jest wyjątkowe. W kolekcji znajduje się wiele samochodów bez przebiegu, czyli fabrycznie nowych, a także unikatowe modele.

Jednym z atrakcyjnych elementów muzeum będzie możliwość obserwowania na żywo prac remontowych. Odwiedzający będą mieli okazję spotkać pana Leszka, który podczas charytatywnego Rajdu Koguta, zamienia się w prawdziwą złotą rączkę, naprawiając i odnawiając pojazdy. Będzie też możliwość uczestniczenia w niektórych procesach oraz zrobienia zdjęcia z legendarnym „ministrem”.

Zmienisz wygląd samochodu za pomocą kilku kliknięć

Muzeum Motoryzacji Wena nie tylko pokaże bogatą historię motoryzacji, ale również zaprezentuje interaktywną wystawę, gdzie odwiedzający będą mogli za pomocą ekranów dotykowych zmieniać wygląd pojazdów. To miejsce, które zapowiada się na prawdziwą perełkę dla miłośników motoryzacji oraz wszystkich osób, które chcą poznać fascynujący świat samochodów i motocykli.

Pierwsi zwiedzający będą mieli okazję przekroczyć bramy muzeum już po zakończeniu tegorocznej edycji Rajdu Koguta, którą zaplanowano na przełomie maja i czerwca. Muzeum Motoryzacji Wena obiecuje być miejscem nie tylko edukacyjnym, ale także pełnym emocji i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odwiedzających.

Komentarze (0)