26.11.2023

Wrocław: ukrainiec groził Polakom bronią palną

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Doszło do niepokojącego incydentu we Wrocławiu, gdzie dwóch Polaków i grupa Ukraińców stoczyła bójkę. Zakończyło się użyciem niebezpiecznych narzędzi. Sytuacja, która miała miejsce w jednej z dzielnic Wrocławia, wśród mieszkańców budzi spore zaniepokojenie.

Według relacji świadka, dwaj Polacy i grupa Ukraińców rozpoczęli bójkę. W trakcie walki jeden z Polaków, w obliczu zagrożenia użył cegły, zadając uderzenie w głowę Ukraińcowi. W odwecie, ten sięgnął po szklaną butelkę, którą rozbił na głowie jednego z Polaków.

Obie strony poniosły obrażenia, jednak najbardziej niepokojące jest to co wydarzyło się po chwili. Polacy, przestraszeni postanowili opuścić miejsce zdarzenia, pozostawiając za sobą torbę z zakupami. Gdy wrócili po nią, zostali ponownie zaatakowani przez grupę Ukraińców. Wówczas jeden z nich wyciągnął broń palną, zaostrzając sytuację do niebezpiecznego poziomu.

Incydent ten podkreśla potrzebę rozwagi i dialogu w społeczeństwie, szczególnie w obliczu rosnących napięć między różnymi grupami kulturowymi. W całej Polsce jest coraz więcej obywateli Ukrainy, którzy niekoniecznie są lubiani przez Polaków i vice versa. Takie sytuacje mogą być coraz częstsze, jeśli władze miast nie wymyślą sposobu jak temu przeciwdziałać.

Komentarze (0)