03.08.2023

Absurd budowlany w Witnicy. Pierwszy w Polsce dwupasmowy chodnik

Paweł Dąbek
Paweł Dąbek
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Są na świecie rzeczy, które się nawet filatelistom nie śniły zwykł mawiać Ferdek Kiepski w odniesieniu do pewnych, nierzadko absurdalnych, zdarzeń. To samo często można powiedzieć o kreatywności polskich budowlańców i ich zleceniodawców czy też projektantów. Nie trzeba się wysilać aby znaleźć absurdy budowlane w naszym kraju. Po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę Google od razu mamy ich ogrom!

Żeby było nam wesoło, ludzie nie uczą się na cudzych błędach i powstają coraz to nowe, intrygujące dzieła budowlane. Tym razem w Witnicy obok Gorzowa Wielkopolskiego w województwie Lubuskim wybudowano chodnik w nietypowy sposób, niżej zdjęcia.

Niżej idealny komentarz do tej sytuacji

Jak nie planować budowy chodnika – poradnik prosto z Witnicy

W gminie miejsko-wiejskiej Witnica rozpoczęto spore przebudowy. Jak podają mieszkańcy, większość dróg jest w fatalnym stanie, więc w końcu po wielu latach magistrat wziął się za remonty. Rozkopana została też jedna z dłuższych ulic w mieście, Pocztowa. 

Pomimo początkowego optymizmu co do nowego wyglądu drogi, w internecie opublikowano zdjęcia ukazujące brak kompetencji i wyobraźni osób odpowiedzialnych za projekt chodnika. 

Skąd tak ostra ocena ich dzieła? Otóż na samym środku tego chodnika znalazły się…wysokie na kilka metrów słupy. Czemu ma służyć takie zaprojektowanie tego elementu infrastruktury? Tego niestety nie wiemy…

Jak sprawę komentują mieszkańcy?

Ja tu widzę dwupasmówkę – mówi pan Artur

Śmiać się, płakać czy pukać w głowę? – komentuje inna mieszkanka

Pani Katarzyna zastanawia się jak przejdzie tamtędy z wózkiem dziecięcym:

Boże ale dramat. Już widzę siebie chcącą przejść tam z wózkiem.

Podobnych głosów jest cała masa! Czy można było liczyć, że skoro nie ma jeszcze położonej kostki, to znaczy że słup zostanie przesunięty? Nic bardziej mylnego! 

Na pytanie użytkownika portalu: 

Firma się spieszyła i chyba to będzie przeniesione, bo jak inaczej?

Uzyskał odpowiedź od innego internauty w postaci zdjęcia:

Jak z takimi problemami radzą sobie inne gminy?

Pod postem udało się nam znaleźć również komentarz pokazujący jak wygląda chodnik w miejscowości oddalonej od Witnicy o około 50 kilometrów – Barlinku. Jak widać, tutaj projektantom nie zabrakło wyobraźni i pomyśleli o funkcjonalności nowej ścieżki dla pieszych. 

Masz ciekawą perełkę budowlaną ze swojej okolicy? Wyślij ją do nas w social mediach!

Komentarze (6)

 • Konczynka pisze:

  Kochani co miasto mafia w urzędzie burdel na zewnątrz czego można chcieć więcej .A chodnik No cóż może znajdą się pary które na moment będą chciały pościć ręce 😄😄😄😄😄

 • dziennikarska prawda pisze:

  Przygadywał kocioł garnkowi…
  „Pierwszy w Polsce dwupasmowy chodnik”

 • Mar pisze:

  Niestety projekt fatalny. To nie są jedyne słupy na tej drodze. Ale starostwo twierdzi że jest ok. Ciekawe kto poniesie koszty późniejszej przebudowy i naprawy. Bo na tej drodze będzie się działo.

 • POLA pisze:

  Słupy zawsze tam stały/raz ostro weszłam na niego/, tyle,ze chodnik był dwa razy szerszy. To nie firma je tam postawiła, były od zawsze. Ulica była szeroka, chodniki szerokie, nikt i nic nikomu nie wadziło, rowerzyści jechali spokojnie. Teraz przez mode na te ściezki, wszystko sie zminimalizowało, wyjazd przy rondzie, jeden wąski pasek, przedtem były dwa do wyjazdu w lewo i prawo. Nie wiem, ale chyba na lepsze rozwiązanie komunikacyjne to nie wygląda. Bedzie tłok, nie mówiąc juz o parkowaniu np przy poczcie.

 • TOWARZYSZ SEKRETARZ pisze:

  Jaka warszawka, taka mafia !

 • J23 pisze:

  Słupy ustawiła komunistyczna firma ENEA, więc czego się towarzyszowi dziwicie !