11.11.2023

Aktywiści klimatyczni próbowali zablokować Marsz Niepodległości

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

11 listopada 2023 r. stał się dniem konfrontacji różnych ideologii. Podczas Marszu Niepodległości zorganizowanego przez środowiska narodowościowe, aktywiści klimatyczni postanowili zabrać głos i spróbować zablokować przemarsz, co doprowadziło do interwencji policji.

Rozpoczynający się o godzinie 14.00 Marsz Niepodległości przyciągnął uczestników z różnych środowisk społecznych. Biało-czerwone flagi i symbole patriotyczne dominowały w tłumie, jednak zauważalne były także kontrowersyjne symbole. Dodatkowo, jeden z samochodów na trasie marszu przewoził flagi Unii Europejskiej i LGBT+, ciągnięte po ziemi.

Obecność takich symboli wzbudziła emocje. Tymczasem, zaledwie kilometr dalej, odbywał się kontrmarsz organizowany przez środowiska lewicowe, które wyrażały sprzeciw wobec postawy uczestników Marszu Niepodległości.

Najbardziej kontrowersyjna sytuacja miała miejsce, gdy aktywiści klimatyczni z kolektywu „bombelki” postanowili zablokować przemarsz. Usiedli na asfalcie, argumentując, że kryzys klimatyczny napędza faszyzm, a walka o klimat to równocześnie walka z faszyzmem.

Policja szybko zareagowała i interweniowała, podnosząc aktywistów z ziemi i przesuwając ich poza teren ulicy.

Komentarze (0)