05.03.2024

Awaria Facebooka Messengera i Instagrama na całym świecie

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Wtorek, 5 marca, okazał się dniem frustracji i niepewności dla milionów użytkowników Facebooka oraz komunikatora Messenger. Nagła i rozległa awaria sparaliżowała działanie serwisów społecznościowych na całym świecie, pozostawiając użytkowników bez możliwości zalogowania się na swoje konta.

Po godzinie 16:00 w Polsce, użytkownicy na całym świecie zostali wylogowani ze swoich kont na Facebooku, a ponowne logowanie okazało się niemożliwe. Sytuacja ta natychmiastowo wzbudziła lawinę zaniepokojonych wpisów na serwisie X, gdzie tysiące osób pytało, czy inni również doświadczają problemów z dostępem do swoich kont.

Na chwilę obecną, przyczyny awarii nie zostały jeszcze ujawnione, lecz można domniemywać, że w serwerowni Facebooka doszło do poważnej usterki, której skutkiem jest brak możliwości korzystania z serwisów społecznościowych zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Dodatkowo, użytkownicy komputerów także nie mogą zalogować się na swoje konta, ponieważ przeglądarkowa wersja Facebooka również wylogowuje ich automatycznie.

Niezwykle frustrująca sytuacja dotyka także aplikację Instagram, gdzie użytkownicy mogą zalogować się na swoje konta, ale nie mają możliwości odświeżenia treści, gdyż pojawia się komunikat o braku łączności z internetem.

Poważność awarii i jej rozległy zasięg skłania użytkowników do zaniepokojenia oraz rozważania alternatywnych środków komunikacji. Niektórzy komentują, że taka awaria stanowi przypomnienie o wadze i zależności od platformy społecznościowej, która jest głównym narzędziem komunikacji dla wielu osób na całym świecie.

Facebook nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu dotyczącego problemu, co dodatkowo zwiększa niepewność użytkowników co do czasu i sposobu naprawy serwisu. Czekamy zatem na dalsze aktualizacje od giganta społecznościowego, a użytkownicy pozostają w niepewności, czekając na powrót do normalnego funkcjonowania w wirtualnym świecie społecznościowym.

Komentarze (0)