17.11.2023

DeepFake w polskim Sejmie – sztuczna inteligencja podbija internet

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Rozrywka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Zjawisko DeepFake, czyli wykorzystywania sztucznej inteligencji do tworzenia fałszywych nagrań, staje się coraz bardziej powszechne w Polskim internecie. Ostatnio głównym źródłem tego zjawiska stały się nagrania z posiedzeń polskiego Sejmu, a platforma społecznościowa TikTok staje się miejscem publikacji takich nagrań.

@santiago_6757 Holownia Patostreamer #fyp #viral #dc #hołownia ♬ oryginalny dźwięk – kkolodziej.__ – kkolodziej.__

Technologia DeepFake, oparta na sztucznej inteligencji, pozwala na stworzenie nagrań, na których postaci publiczne (i nie tylko), w tym politycy, wypowiadają zdania, których nigdy nie powiedzieli lub przedstawiają się w sposób, który może prowadzić do błędnych interpretacji. To narzędzie może być używane do manipulacji treściami i wprowadzania w błąd społeczeństwa.

Internauci zaczynają wyrażać swoje zaniepokojenie tym zjawiskiem, podkreślając, że DeepFake może wpływać na rzetelność informacji, zwłaszcza w kontekście polityki. Apelują, aby zwiększyć świadomość i uważność podczas przeglądania treści online, zwracając uwagę na to, co jest faktem, a co może być manipulacją.

To zjawisko podkreśla również potrzebę rozwijania technologii służących do wykrywania fałszywych nagrań oraz budowania odporności społeczeństwa na tego rodzaju manipulacje. Ochrona przed wprowadzaniem w błąd za pomocą sztucznej inteligencji staje się jednym z priorytetów, należ edukować społeczeństwo jak odróżniać takie nagrania.

@pan_navic tak w ogóle co myślę cię o takich przeróbkach polityków wykonanych przez sztuczną inteligencję? bawi was to czy przeraża? napiszcie w komentarzach #ai #aivoice #przeróbka #sztucznainteligencja #przeróbkaai #sztuczna_inteligencja #szymonhołownia #polska2050 #hołownia #szymon #sejmshow #sejm #parlamentpolski #posiedzeniesejmu #politykanawesoło #kabaret #głosai #voiceai #słabezasięgi #polskapolityka #marszałeksejmu #sejm2023 #polskisejm #holownia ♬ dźwięk oryginalny – Navić

Komentarze (0)