16.05.2024

Drągowski prawdopodobnie zostanie wykupiony przez Panathinaikos

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Sport
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Bartłomiej Drągowski, polski bramkarz, który od stycznia reprezentuje barwy Panathinaikosu Ateny, szybko stał się kluczową postacią zespołu. Jego wypożyczenie z włoskiej Spezii dobiega końca, ale grecki klub ma możliwość wykupu zawodnika. Z najnowszych doniesień wynika, że Panathinaikos zamierza skorzystać z tej opcji, choć negocjacje w sprawie ceny mogą być koniecznością.

Drągowski dołączył do Panathinaikosu na zasadzie wypożyczenia z włoskiej Spezii, która obecnie występuje w Serie B. Polski bramkarz szybko udowodnił swoją wartość, wskakując do podstawowego składu greckiej drużyny. W 16 meczach aż sześć razy zachował czyste konto, a jego refleks i umiejętności były kluczowe w wielu spotkaniach. Szczególnie zapadły w pamięć jego interwencje w półfinale Pucharu Grecji przeciwko PAOK-owi Saloniki, gdzie obronił dwa rzuty karne, przyczyniając się do awansu swojej drużyny do finału.

Panathinaikos walczy o wykup

Panathinaikos Ateny, doceniając wkład Drągowskiego, wyraził chęć zatrzymania go na dłużej. W umowie wypożyczenia zawarto klauzulę wykupu, wynoszącą 3,5 mln euro. Grecki klub zamierza jednak negocjować tę kwotę, argumentując to formą Spezii, która zakończyła sezon Serie B na 15. miejscu, ledwo unikając baraży o utrzymanie. W kontekście słabych wyników Spezii, Panathinaikos ma nadzieję na obniżenie ceny wykupu Drągowskiego.

Drągowski w barwach Fiorentiny

Spezia w dołku formy

Głównym argumentem Panathinaikosu w negocjacjach jest aktualna forma sportowa Spezii. Klub z Serie B, kończąc sezon zaledwie punkt nad strefą barażową, może być skłonny do ustępstw finansowych. Dodatkowo, forma Drągowskiego w Grecji przyciąga uwagę i uznanie, co czyni go cennym aktywem, którego Spezia mogłaby sprzedać za rozsądną cenę, zamiast ryzykować jego powrót do drużyny bez gwarancji regularnej gry.

Sukcesy Drągowskiego w Grecji

Osiągnięcia Bartłomieja Drągowskiego w Panathinaikosie nie przeszły bez echa. Greckie media wielokrotnie chwaliły go za pewność siebie i znakomite interwencje, które pomogły drużynie w osiągnięciu dobrych wyników. Jego obecność w bramce była kluczowa nie tylko w lidze, ale także w krajowych pucharach, gdzie jego umiejętności znacznie przyczyniły się do sukcesów drużyny.

Panathinaikos Ateny obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli greckiej ligi, tracąc cztery punkty do lidera, AEK Ateny, i trzy punkty do wicelidera, PAOK-u. Do końca sezonu pozostały dwa mecze, w tym decydujące spotkania z PAOK-iem oraz Olympiakosem Pireus. W przypadku wygranych, Panathinaikos ma szansę na zdobycie mistrzostwa Grecji, co tylko zwiększa znaczenie posiadania pewnego bramkarza, jakim jest Drągowski.

Komentarze (0)