25.04.2024

Hołownia do posłów PiS: „To nie program Googlebox”

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Polityka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W trakcie debaty nad głównymi celami polskiej polityki zagranicznej w 2024 roku, wystąpienie ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego zostało przerwane przez Szymona Hołownię, który zaapelował o powstrzymanie się od "jałowych prób zagłuszania ministra" do posłów PiS.

W czwartek po godzinie 9:00 minister Sikorski rozpoczął swoje wystąpienie w Sejmie. Podczas gdy zestawiał możliwości wojskowe Unii Europejskiej, NATO oraz Rosji i jej sojuszników w słowo wszedł mu Szymon Hołownia, zwracając uwagę na zachowanie dwóch posłów opozycji, Szymona Szynkowskiego vel Sęka i Pawła Jabłońskiego. Hołownia skrytykował ich, porównując ich zachowanie do programu „Gogglebox”.

Marszałek Sejmu zaapelował do polityków PiS o powstrzymanie się od jałowych prób zagłuszania ministra. Hołownia przypomniał im, że są w parlamencie, a nie w programie telewizyjnym, i zaznaczył, że to wystąpienie dotyczy spraw zagranicznych, a nie komentarzy na żywo.

Marszałek Sejmu, reagując na incydent, przypomniał posłom z PiS o zasadach dyskusji parlamentarnej.

To nie jest program „Gogglebox”, że siedzicie w kapciach i komentujecie to, co widzicie na ekranie, to jest wystąpienie ministra spraw zagranicznych

– zaznaczył.

Radosław Sikorski kontynuował swoje wystąpienie, omawiając problemy polityki zagranicznej poprzedniego rządu. Wśród nich wymienił m.in. konflikt z instytucjami Unii Europejskiej, zepsucie relacji z sąsiadami oraz chybione kalkulacje na sojusz z USA przeciw UE.

Hołownia ponownie zabrał głos, zachęcając posłów PiS do udziału w debacie po wystąpieniu ministra.

Wtedy będą mieli możliwość podzielenia się z Wysoką Izbą i z nami wszystkimi tymi spostrzeżeniami, które w tej chwili macie

– dodał.

Marszałek Sejmu wezwał do zachowania powagi izby i zagroził konsekwencjami w przypadku dalszych zakłóceń. Następnie zwrócił się do ministra o kontynuowanie wystąpienia.

Radosław Sikorski podziękował Hołowni za utrzymanie wysokiego poziomu obrad i kontynuował swoje przedstawianie informacji o polityce zagranicznej.

Komentarze (0)