06.11.2023

Korwin ostro o Mentzenie: „Powinien iść do lekarza”

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Polityka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W ostatnich wyborach parlamentarnych Konfederacja doznała porażki, zdobywając znacznie mniej głosów niż początkowe sondaże sugerowały. Wynik partii oscylujący w okolicach 7% zaskoczył zarówno wyborców, jak i samych polityków. Jednak, jednym z głównych powodów tej porażki zdają się być kontrowersyjne wypowiedzi jednego z założycieli partii, Janusza Korwina-Mikkego.

Zdecydowano: Korwin odsunięty

Ostatnie wydarzenia wewnętrzne w Konfederacji rzucają nowe światło na sytuację. Partia Nowa Nadzieja, będąca częścią tej koalicji, postanowiła usunąć Korwina ze swoich struktur. To ostateczna decyzja, która nie tylko zamyka mu drogę na start w przyszłych wyborach jako przedstawiciela Konfederacji, ale także oddziela go od partii, którą sam pomógł stworzyć.

Korwin = kontrowersje?

Powodem tej drastycznej decyzji były kontrowersyjne słowa Janusza Korwina-Mikkego, który tuż przed wyborami wypowiedział się na temat afery pedofilskiej w polskim YouTubie, znanej jako Pandora Gate. W publicznych wystąpieniach wyraził swoje przekonanie, że wiek zgody w Polsce jest zbyt niski i że dzieci w wieku 13 lat powinny same decydować o swojej intymności.

Kilka dni po wyborach, Korwin-Mikke bronił swoich kontrowersyjnych poglądów, porównując pedofilię do zoofilii. To właśnie te wypowiedzi przyczyniły się do decyzji o jego usunięciu.

Rajd po mediach w wykonaniu Korwina

Od momentu opuszczenia Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke zaczął swoją działalność medialną, nie stroniąc od kontrowersyjnych wypowiedzi. W jednym z wywiadów ostro skrytykował Sławomira Mentzena, obecnego prezesa partii Nowa Nadzieja, stwierdzając:

Powiem Panu prawdę. Od lipca nie poznaję kolegi Mentzena. Coś się z tym człowiekiem stało. Moja żona twierdzi, że jest już tylko medium Wiplera…
Wipler

Sam Janusz Korwin-Mikke jest zdania, że słaby wynik Konfederacji w wyborach wynika z prób ukrycia jego postaci podczas kampanii wyborczej. Mimo usunięcia z partii, której był współzałożycielem, nie jest wykluczone, że usłyszymy o nim ponownie w kontekście politycznym. Możliwe, że stworzy nową partię z własnej inicjatywy.

Wypowiadając się o Sławomirze Mentzenie, Janusz Korwin-Mikke zasugerował:

Ja czuję, że kolega Mentzen powinien po prostu pójść i się uspokoić, wyciszyć, nie wiem, do lekarza pójść, nie mam pojęcia.

Te słowa jedynie potęgują kontrowersje wokół tej już burzliwej sytuacji.

@infozpiwnicy #korwin ostro o #mentzen #konfederacja #polityka ♬ dźwięk oryginalny – infozpiwnicy

Komentarze (0)