11.06.2024

Korwin przypisuje sobie sukces Konfederacji w wyborach

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Polityka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Janusz Korwin-Mikke, znany polski polityk i były członek Konfederacji, zaskoczył opinię publiczną, przypisując sobie sukces ugrupowania w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. Konfederacja osiągnęła fenomenalny wynik, zdobywając 12,08% głosów i wprowadzając do Europarlamentu 6 europosłów. To znaczący sukces, zwłaszcza w kontekście poprzednich wyborów europejskich, gdzie ugrupowanie nie przekroczyło progu wyborczego.

W audycji TV Media Narodowe, Janusz Korwin-Mikke, który po wyborach parlamentarnych w 2023 roku został wydalony z szeregów Konfederacji, stwierdził, że to jego wpływ przyczynił się do tego wyborczego sukcesu. Korwin-Mikke, startujący w wyborach do Europarlamentu z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców, powiedział:

Ludzie głosowali na Konfederację, myśląc, że głosują na mnie. Byłem zablokowany kompletnie, poza oczywiście TV Media Narodowe i paroma mediami.

Korwin oderwany od rzeczywistości

Wypowiedź Korwin-Mikkego spotkała się z mieszanymi reakcjami. Wielu obserwatorów uważa, że jest ona oderwana od rzeczywistości. Niektórzy komentatorzy twierdzą wręcz, że to właśnie kontrowersyjne wypowiedzi Korwina-Mikkego tuż przed głosowaniem pozbawiły Konfederację setek tysięcy głosów w wyborach do Sejmu. Mimo to, Korwin-Mikke pozostaje bezkrytyczny wobec swoich poglądów i przekonań, co niejednokrotnie przysparza mu zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

Sukces Konfederacji w wyborach europejskich jest niepodważalny i wskazuje na rosnące poparcie dla ugrupowania wśród polskiego elektoratu. Wynik 12,08% głosów oraz wprowadzenie 6 europosłów stanowi znaczący krok naprzód dla Konfederacji, która od momentu swojego powstania zmagała się z licznymi wyzwaniami i wewnętrznymi sporami. Jednakże przypisywanie tego sukcesu jednej osobie, zwłaszcza byłemu członkowi, który odszedł z ugrupowania w atmosferze kontrowersji, może wydawać się nieco na wyrost.

Bez względu na osobiste opinie Korwin-Mikkego, to ciężka praca i strategia całej Konfederacji przyczyniły się do tego sukcesu. Wyniki te pokazują, że ugrupowanie zdołało przekonać znaczną część wyborców do swoich programów i wizji, co może mieć długofalowe konsekwencje dla przyszłości polskiej polityki.

Komentarze (0)