24.04.2024

Miszalski będzie zbawieniem dla Wisły Kraków, to zagorzały kibic

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Sport
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W drugiej turze wyborów samorządowych Aleksander Miszalski został wybrany na nowego prezydenta Krakowa, pokonując swojego konkurenta Łukasza Gibałę. Decyzja ta może mieć istotne znaczenie dla miasta, zwłaszcza dla klubu sportowego Wisła Kraków, który cieszy się poparciem nowego prezydenta.

Miszalski, który jest zadeklarowanym kibicem Wisły Kraków oraz członkiem stowarzyszenia Socios Wisła, wyraził zamiar postawienia na rozwój sportu w mieście. Jego zwycięstwo w wyborach może być dobrą wiadomością dla Wisły Kraków, ponieważ relacje między klubem a miastem mogą ulec poprawie. Miszalski ma w planach współpracę z klubami sportowymi oraz zwiększenie dotacji dla szkolenia dzieci i młodzieży.

Miszalski nie ukrywa sympatii do Wisły

Podczas kampanii wyborczej Miszalski nie ukrywał swojej sympatii do Wisły Kraków. Na swoich profilach w mediach społecznościowych publikował nagrania z udziałem byłego piłkarza Wisły, Antoniego Szymanowskiego, oraz deklarował wsparcie dla klubu. Wielu kibiców Wisły wyraziło poparcie dla Miszalskiego, licząc na lepszą przyszłość klubu i jego partnerskie relacje z miastem.

Jeszcze przed drugą turą wyborów pojawił się list otwarty ze strony krakowskiego środowiska sportowego, w którym nawoływano do głosowania na Miszalskiego. List ten podpisało ponad 40 krakowskich klubów sportowych. Miszalski zapewnił, że będzie partnerem dla każdego klubu sportowego w mieście.

Wisłę rozbraja koszt wynajmu stadionu od miasta

Jednym z kluczowych problemów dla Wisły Kraków jest koszt wynajmu stadionu od miasta, który znacząco obciąża finanse klubu. Wraz z wyborem Miszalskiego na prezydenta, istnieje nadzieja na poprawę tej sytuacji oraz na lepsze wsparcie dla klubu przez władze miasta.

Obecnie Wisła Kraków walczy o powrót do ekstraklasy. Pomimo trudności finansowych i struktur stadionowych, zespół nadal dąży do osiągnięcia sukcesu sportowego. Wygrana Miszalskiego w wyborach daje nadzieję na lepszą przyszłość dla klubu i dla sportu w Krakowie. Nowa kadencja Miszalskiego rozpocznie się 7 maja br.

Komentarze (0)