19.07.2023

Pierwszy trening Leo Messiego w Interze Miami

Michał Osial
Michał Osial
Sport
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Lionel Messi odbył we wtorek pierwszy trening ze swoim nowym zespołem Interem Miami. Koledzy z drużyny przywitali go oklaskami, a zajęciom towarzyszyło olbrzymie zainteresowanie mediów. W niedzielę Messi podpisał dwuipółletni kontrakt z występującym w Major League Soccer zespołem z Florydy. Ma zarabiać od 50 do 60 milionów dolarów za sezon. We wtorek w powitalnym szpalerze […]

Lionel Messi odbył we wtorek pierwszy trening ze swoim nowym zespołem Interem Miami. Koledzy z drużyny przywitali go oklaskami, a zajęciom towarzyszyło olbrzymie zainteresowanie mediów.

W niedzielę Messi podpisał dwuipółletni kontrakt z występującym w Major League Soccer zespołem z Florydy. Ma zarabiać od 50 do 60 milionów dolarów za sezon.

We wtorek w powitalnym szpalerze został przywitany przez piłkarzy Interu, podobnie jak inny nowy gracz, także mistrz świata, Hiszpan Sergio Busquets. Obaj grali razem w Barcelonie, gdy zespół ten prowadził obecny szkoleniowiec Interu Argentyńczyk Gerardo Martino.

Messi wziął udział w rozgrzewce, wymienił kilka podań z nowymi kolegami, oddał strzał na bramkę. Jego pojawienie się wywołało ogromne zainteresowanie mediów. Nad boiskiem krążył helikopter, latały drony, a po zajęciach czekało na niego ok. 200 dziennikarzy.

Decyzja Messiego o grze w USA może stanowić największy impuls dla rozwoju amerykańskiej piłki nożnej w ostatnich latach. Liczy na to komisarz MLS Don Garber.

To dobry moment. Copa America będzie tutaj w 2024 roku, klubowe mistrzostwa świata w 2025, a mistrzostwa świata w 2026. To chyba nie przypadek? Robimy wszystko, by nasza liga była wybierana przez piłkarzy z całego świata.

– powiedział Garber.

Oczekuje się, że Messi będzie mógł zadebiutować w nowym klubie już w piątek, gdy Inter zmierzy się z Cruz Azul w Leagues Cup, czyli rozgrywkach klubów z USA i Meksyku.

MO

Komentarze (0)