31.01.2024

Młody Polak z AC Milanu sprzedawał bilety przysługujące rodzinie

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Sport
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Mateusz Skoczylas, obiecujący polski zawodnik grający obecnie we włoskim AC Milanie, stał się prowodyrem skandalu, ze względu na sprzedawanie biletów klubowych w internecie. Zawodnik oferował na portalu społecznościowym bilety, które przysługiwały mu jako członkowi zespołu. Wejściówki miały być przeznaczone pierwotnie dla jego rodziny.

Młody piłkarz, który był częścią reprezentacji Polski do lat 17 podczas Mistrzostw Świata w Indonezji, jest uważany za obiecujący talent. Jego udział w Mistrzostwach Europy do lat 17, gdzie Polska doszła do półfinału, oraz udział w młodzieżowym Mundialu w Indonezji podkreślają jego znaczącą rolę w przyszłości polskiego futbolu.

Przeniesienie się latem ubiegłego roku z rezerw Zagłębia Lubin do włoskiego Milanu przyniosło Skoczylasowi sukces finansowy, a także debiut w reprezentacji Polski do lat 18. Jego obecność w Mediolanie sprawiła, że stał się widoczny nie tylko na boisku, ale także w internecie, gdzie na jego nieszczęście przestał być anonimowy.

Mam do sprzedania bilety na mecz Milan vs. Napoli 11.02, prawie wszystko sold out.

– Brzmi treść ogłoszenia młodego zawodnika

Informacje, że sprzedawał bilety na mecze AC Milan na portalu społecznościowym, wywołują kontrowersje, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przysługiwały mu one jako zawodnikowi klubu. Takie działania mogą nie spotkać się z aprobatą władz włoskiego giganta.

Taki wybryk nie przekreśli kariery młodego zawodnika, ale poważnie nadszarpnie wizerunek, nad którego poprawą będzie musiał długo pracować. Zachowanie przykleja również łatkę innym polskim zawodnikom, których teraz niektóre klubu mogą darzyć mniejszym zaufaniem.

Komentarze (0)