30.01.2024

Młodzi nie chcą oglądać telewizji, odchodzi do lamusa

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Rozrywka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W erze dynamicznego rozwoju technologii i dostępu do internetu, pytanie o przyszłość telewizji staje się coraz bardziej zasadne. Czy medium, które przez lata było głównym źródłem informacji i rozrywki, zaczyna być przeżytkiem, szczególnie wśród młodych ludzi?

Tiktokerka i kontrowersyjna osobowość internetowa, Najjjka, postanowiła rozpocząć dyskusję na ten temat, pytając na platformie X o stosunek innych do telewizji.

Ludzie, przyznali, że od dawna zrezygnowali z oglądania telewizji na rzecz innych form rozrywki. Ci, którzy wciąż mają telewizor w domu, twierdzą, że jest on używany głównie do podłączania konsoli do gier, a sam telewizor nie pełni już funkcji głównego źródła informacji i rozrywki.

Oglądam tylko to, co chcę, kiedy chcę

– komentują użytkownicy.

Wygrywają social media

Zauważalny jest także brak zaufania do tradycyjnych kanałów informacyjnych. Wiele osób przyznaje, że nie korzysta z telewizji do pozyskiwania wiadomości, a jeśli już to robi, to potwierdza je w internecie. Popularność mediów społecznościowych jako źródła informacji rośnie. Ludzie nie ufają nawet portalom internetowym, więc wolą czytać wpisy niezależnych użytkowników.

Młodzi ludzie wyrażają również swoje niezadowolenie z obecności propagandy i jednostronności w niektórych stacjach telewizyjnych. Narastające poczucie, że tradycyjne media nie dostarczają obiektywnych informacji, przekłada się na spadek ich popularności wśród tej grupy społecznej.

Jednak czy to oznacza całkowite zanikanie telewizji? Nie do końca. Mimo że tradycyjne medium traci na popularności, wciąż pozostaje dla niektórych źródłem rozrywki i informacji. Istnieje jednak wyraźny trend zmiany preferencji i dostosowywania się do nowych możliwości, które oferuje świat.

Starsi wciąż korzystają

Czy telewizja to relikt przeszłości? Odpowiedź na to pytanie wydaje się zależeć od perspektywy spojrzenia. Dla wielu młodych ludzi, telewizja staje się coraz mniej istotnym elementem ich życia, ustępując miejsca nowoczesnym platformom streamingowym i społecznościowym. Ostatecznie, przyszłość tradycyjnej telewizji może być związana z jej zdolnością do adaptacji do zmieniających się preferencji i oczekiwań dzisiejszych widzów.

Należy pamiętać, że obecnie z telewizji wciąż chętnie korzysta starsze pokolenie. To dla nich nierzadko jedyne źródło informacji ze świata.

Komentarze (0)