04.06.2024

Poseł Grzegorz Braun usunął ukraińską flagę ze szczytu Kopca Kościuszki

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Poseł Grzegorz Braun z Konfederacji podjął decyzję o usunięciu ukraińskiej flagi ze szczytu Kopca Kościuszki w Krakowie.

Według posła, flaga

(…)znajdowała się w niewłaściwym miejscu

W najbliższym czasie zostanie przekazana do ukraińskiego konsulatu.

Decyzja posła spotkała się z aprobatą części internautów. Jeden z użytkowników napisał:

Ciekawe ile polskich flag wisi na Ukrainie, wywieszonych w ramach podziękowań za wsparcie

Wydarzenie wywołało również dyskusję na temat obecności symboli narodowych innych krajów w przestrzeni publicznej Polski oraz wzajemnych relacji między Polską a Ukrainą. Wśród komentarzy można znaleźć inne ciekawe i trafne opinie:

Całkowicie wspieram Ukrainę w tej wojnie i życzę im jak najlepiej, ale z tymi flagami to jest przegięcie i słusznie moim zdaniem Braun zrobił. Powinniśmy szanować i doceniać własne symbole państwowe i poza budynkami ambasad nie powinniśmy wywieszać flag innych państw.
Całkowicie wspieram Ukrainę w tej wojnie i życzę im jak najlepiej, ale z tymi flagami to jest przegięcie i słusznie moim zdaniem Braun zrobił. Powinniśmy szanować i doceniać własne symbole państwowe i poza budynkami ambasad nie powinniśmy wywieszać flag innych państw.

Kopiec Kościuszki, będący symbolem walki o wolność i niepodległość, często staje się miejscem wyrażania różnych postaw i emocji politycznych. Usunięcie flagi ukraińskiej przez Grzegorza Brauna z pewnością wzmocni debatę na temat relacji polsko-ukraińskich oraz roli symboli narodowych w przestrzeni publicznej.

@espresso.com.pl Grzegorz Braun znów prowokuje #braun #ukraina #konfederacja #grzegorzbraun #wojna #flaga #kraków #kopieckościuszki ♬ dźwięk oryginalny – Espresso.com.pl

Komentarze (9)

 • 2+2=4 pisze:

  I ktos mi powie ze oni jako nie jedyni chcą polski dla polaków a nie ze mamy być 4tej kategorii u siebie po żydach niemcach i ukrach

  • do 4 pisze:

   Bo nie chcą, oddali by nas Rosji jak tylko by dostali władzę

  • Pajonk_Strachu pisze:

   Zapomniał kolega o islamskich dzikusach, gruzach i jeszcze coś by się znalazło… . Ale żeśmy sobie dali żydom Polskę urządzić… taką antyPolską ;|

 • ot co pisze:

  Mnie interesuje jedno, kto i po co wywiesił tę flagę w pierwszej kolejności? Co niby ma to symbolizować? Że ukraińcy zdobyli tę górkę, jest ich, czy o co chodzi? Nie ma chyba głupszego kraju niż PL, żaden inny kraj nie robi z siebie takiego pośmiewiska, a im bardziej włazi w tyłek ukrainie tym bardziej oni wami gardzą, proponuję nie zdejmować ukraińskich flag tylko dowieszać palestyńską, to wam szybko ktoś wytłumaczy że tak nie można

 • Ul pisze:

  Prawidłowo.

 • Krzysztof pisze:

  To nie Grzegorz Braun prowokuje, prowokuje głupek , który wywiesił flagę ukraińską w tym miejscu.

 • Rocky pisze:

  Chwała Bohaterowi teraz i zawsze….

 • POLAK pisze:

  I już go lubię ! ma rację. Pamiętacie cmentarz orląt lwowskich i lwy jak rządzący miastem zakrywali i niszczyli !!! a teraz nibypolacy co robią !!!

  • Pajonk_Strachu pisze:

   Całkiem możliwe że fontannę Orła Białego w Szczecinie też jakiś głupek „brat” spod UPAdlińskiej flagi ostatnio sprayem obsmarował. Z tego co znalazłem to ludzie twierdzą że jest ich w Szczecinie całkiem sporo, a spora część to „rodowici” Szczecinianie, którzy pościągali swoich z wukrainy.

   24kurier.pl/ekurier/znow-ktos-oszpecil-orla-bialego/

   „R. Mutt 1917”
   https://en.wikipedia.org/wiki/Fountain_(Duchamp)
   Ciekawa sprawa że artykuł na wiki jest dostępny w 26 językach ale języka polskiego brak.