03.01.2024

Wyższy level patostreamingu – leżał nago wśród śmieci ku uciesze oglądających [18+]

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Lifestyle
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W Polsce patostreaming od lat pozostaje kontrowersyjnym tematem, zmuszając nas do zastanowienia się, czy działania podejmowane przez władze są wystarczające, aby powstrzymać jego destrukcyjny wpływ. Ostatni skandaliczny przypadek z uniwersum Daniela "Magicala" Zwierzyńskiego budzi pytanie: do czego musi dojść, aby skutecznie zakończyć plagę patostreamingu w naszym kraju?

Od niedawna polskie władze zaczęły bardziej aktywnie interweniować w kwestiach związanych z internetem. Jednak czy to wystarczy, aby zniechęcić twórców patostreamów do przekraczania granic dobrego smaku i moralności? Przypadek ze zdjęcia – mężczyzna podczas transmisji na żywo prezentował się nietrzeźwy i roznegliżowany na tle ogromnej ilości śmieci, jawi się jako skrajny przykład patologii.

Nagość i ekstremalne spożycie alkoholu na streamach oglądane przez tysiące osób, w tym dzieci rodzi pytanie o skuteczność obecnych działań prewencyjnych. Czy muszą zaistnieć jeszcze bardziej skandaliczne sytuacje, aby podjąć poważniejsze kroki? Społeczeństwo, w fascynacji kontrowersyjnymi treściami, staje się współodpowiedzialne za ich powstawanie. Czasem warto zastanowić się, czy powinniśmy powstrzymać się od oglądania i nie wspierać finansowo osób, które prezentują tak skrajne zachowania.

Nie wolno zapominać, że problem patostreamingu nie ogranicza się jedynie do internetu. To realni ludzie, którzy krzywdzą siebie i innych. Problem nadużywania alkoholu w Polsce to ogromny problem dotykający wiele rodzin. W przypadku „Jacy” ta patologia jest eksponowana publicznie w internecie.

Co może zrobić społeczeństwo?

Czasem należy zastanowić się, jak społeczeństwo może przyczynić się do zakończenia takich procederów. Obejście tego rodzaju treści i zaprzestanie ich wspierania to pierwszy krok w kierunku budowania bardziej odpowiedzialnej społeczności internetowej.

Tutaj zdjęcie bez cenzury, dla osób o mocnych nerwach:

LINK

Komentarze (1)

  • SkandaLISTA pisze:

    Co rządzi Światem ? Forsa -> prosty przykład: ważniejsze jest pilnowanie kierowców za przekroczenie terminu opłaty polisy OC już po 1 dniu, niż kontrola tego co ogląda młodzież i dzieci w Internecie. Co może zrobić społeczeństwo ? NIC, odkąd Internet jest dostępny niemal dla wszystkich stał się idealną maszynką do produkowania takich dewiacji, i nikt tego nie pilnuje ani nie kontroluje.