11.06.2024

Zmarł legendarny trener – Ornest Lenczyk

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Orest Lenczyk, wybitny trener polskiej piłki nożnej, zmarł w wieku 81 lat. Informację tę przekazał na Twitterze Łukasz Gikiewicz. Urodzony w Sanoku Lenczyk był postacią doskonale znaną i szanowaną w świecie polskiego futbolu.

Lenczyk prowadził w swojej karierze wiele znanych klubów, w tym Wisłę Kraków, Śląsk Wrocław oraz Ruch Chorzów. Na swoim koncie miał trzy mistrzostwa Polski oraz dwa Superpuchary Polski, które zdobył z Wisłą Kraków, Śląskiem Wrocław i GKS-em Katowice. Jego ostatni triumf w Ekstraklasie miał miejsce w sezonie 2011/2012 z zespołem Śląska Wrocław, co pozostaje do dziś ostatnim krajowym tytułem dla drużyny z Dolnego Śląska.

Oprócz tych sukcesów, Lenczyk prowadził również takie kluby jak Ruch Chorzów, Widzew Łódź, Cracovia oraz Pogoń Szczecin. Swoją karierę trenerską zaczynał na Podkarpaciu, prowadząc Karpaty Krosno oraz Siarkę Tarnobrzeg.

Ostatnim wyzwaniem w jego karierze trenerskiej było Zagłębie Lubin, które prowadził w sezonie 2013/2014. Lenczyk był znany ze swojej bezkompromisowości i ciętego języka, co często zjednywało mu sympatię piłkarzy.

Orest Lenczyk pozostanie w pamięci kibiców jako wybitny trener, który poświęcił swoje życie piłce nożnej, przynosząc sukcesy wielu polskim klubom. Jego odejście to ogromna strata dla całej społeczności piłkarskiej.

Komentarze (0)