26.06.2024

Elon Musk ma kolejne dziecko, to już chyba jedenaste

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Plotki
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Elon Musk, znany miliarder i wizjoner, powitał na świecie swoje trzecie dziecko z Shivon Zilis, dyrektorką ds. projektów specjalnych w Neuralink. Informację tę potwierdził sam Musk w rozmowie z Page Six, podkreślając, że dziecko nie było tajemnicą dla jego bliskich.

Miliarder stanowczo zaznaczył, że stwierdzenia o „potajemnym ojcostwie” są nieprawdziwe, dodając, że wszyscy jego przyjaciele i rodzina byli świadomi tej sytuacji.

Elon Musk, znany z innowacyjnych przedsięwzięć technologicznych, powitał trzecie dziecko ze Shivon Zilis, dyrektorką ds. projektów specjalnych w Neuralink. Para po raz pierwszy została rodzicami bliźniąt w 2021 roku, co potwierdzają dokumenty sądowe, w których Musk wystąpił o zmianę imion dzieci, aby nosiły jego nazwisko oraz zawierały nazwisko matki jako część drugiego imienia.

Musk, który pełni funkcję współprezesa Neuralink, ma ogółem jedenaścioro publicznie znanych dzieci. Pięcioro z nich pochodzi z małżeństwa z pisarką Justine Musk, troje z muzyczką Grimes, a trójkę z Zilis. Jego zaangażowanie w rozwój technologii komunikacji mózg-komputer jest dobrze znane w świecie technologicznym, podobnie jak jego publiczne poglądy na temat przyszłości ludzkości i innowacyjnych rozwiązań.

Informacja o kolejnym dziecku z Zilis pojawiła się niedługo po tym, jak „The Wall Street Journal” doniósł o kontrowersyjnych relacjach Muska z pracownicami SpaceX, innej firmy zarządzanej przez miliardera. Musk był oskarżany o przekraczanie granic zawodowych, a jedna z byłych pracownic SpaceX oskarżyła go o propozycję urodzenia dzieci, co miało wpływ na jej decyzję o odejściu z firmy. Musk od dawna wyraża swoje obawy dotyczące spadku liczby urodzeń i uważa to za jedno z największych zagrożeń dla cywilizacji. Zachęca swoich przyjaciół do posiadania większej liczby dzieci, starając się przeciwdziałać kryzysowi demograficznemu.

Komentarze (0)