27.11.2023

Gdzie Polacy spędzają zimowe urlopy?

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Lifestyle
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Sezon zimowy 2023/24 przyniósł ze sobą pierwsze loty do kluczowych egzotycznych krajów, otwierając przed polskimi turystami możliwość odkrywania nowych zakątków świata. Loty z Warszawy i Katowic zaprowadziły podróżnych m.in. na wyspę Margarita w Wenezueli, do Meksyku, Dominikany, Tajlandii, Wietnamu oraz na kubańskie parkiety, gdzie miłośnicy salsy mogą roztańczyć zimowe wieczory.

Egzotyka w zasięgu ręki: Wenezuela, Tajlandia, Egipt i Inne popularne wybory

Zdaniem Marty Góral, communication manager w Rainbow, zima 2023/24 zapowiada się wyjątkowo gorąco pod względem sprzedaży egzotyki, spodziewając się nawet 20% wzrostu w porównaniu z poprzednim sezonem. Wśród najpopularniejszych destynacji króluje wenezuelska wyspa Margarita, zdobywając uznanie turystów dzięki karaibskiemu klimatowi, bujnej roślinności i rajskim plażom. Azja również cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza Tajlandia, do której Rainbow oferuje loty zarówno do Bangkoku, jak i na wyspę Phuket. Wietnam, z wyspą Phu Quoc i możliwością zwiedzania kontynentu, stanowi kolejny hit zimowej oferty. Egipt, z krótszym lotem niż do bardziej egzotycznych miejsc, doskonałą pogodą, różnorodnymi hotelami i pięknymi plażami, pozostaje największym hitem wśród bliskich kierunków. Popularnością cieszą się także Wyspy Kanaryjskie, Madera, Maroko i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Święta i sylwester pod palmami: Egipt, Tajlandia, Kenia i Dominikana na czele wyborów

Okres świąt i Sylwestra przyciąga polskich turystów do trzech głównych kierunków. Egipt jest niekwestionowanym hitem, szczególnie dla miłośników sylwestrowych zabaw. Tuż za nim plasuje się Tajlandia, gdzie przełom roku to nie tylko najlepsza pogoda, ale także intensywna turystyka. Wielu podróżnych decyduje się także na spędzenie świąt w Kenii, doświadczając niezwykłego klimatu sawanny. Miłośnicy karaibskiego uroku wybierają się natomiast na Dominikanę, gdzie równie hucznie świętuje się Nowy Rok.

Zimowe fermenty rodzinne poza Polską: Egipt, Wyspy Kanaryjskie wśród najpopularniejszych

Zimowa przerwa szkolna staje się doskonałym okresem na rodzinne wyjazdy, a coraz więcej polskich rodzin z dziećmi decyduje się na spędzenie go w ciepłych krajach. Wśród najchętniej wybieranych i ciepłych kierunków znajdują się Egipt i Wyspy Kanaryjskie. Krótki lot i nadal przyjemne temperatury pozwalają na naładowanie energii w styczniu czy lutym. Niektóre rodziny wybierają również bardziej egzotyczne kierunki, takie jak Kenia, Tajlandia czy Meksyk, zwłaszcza te poszukujące wyższego standardu wypoczynku.

Wycieczki objazdowe: zwiedzanie azji zimą w trendzie

Zima to także doskonała pora na zwiedzanie. Najlepsze warunki do odkrywania Azji panują od listopada do marca, co sprawia, że Polska zakochuje się w tym kontynencie nie tylko na wczasach. Wycieczki objazdowe, takie jak „Baśniowa Tajlandia” czy „Wielka Azjatycka Przygoda”, cieszą się dużą popularnością, zorganizowano nawet 17 autokarów tygodniowo. Egipt i Maroko również przyciągają turystów, oferując niższe, ale nadal przyjemne temperatury, co sprzyja komfortowi zwiedzania. Warto jednak pamiętać o nieco cieplejszych ubraniach, zwłaszcza podczas nocnych wycieczek na pustyni.

Komentarze (0)