27.11.2023

Gen Z i życie na wsi, czy jest kolorowo jak na filmikach?

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Lifestyle
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Życie na wsi to marzenie wielu osób z pokolenia Z, które szukają spokoju, kontaktu z naturą i ucieczki od stresu miasta. W serwisie X, często pojawiają się filmiki, na których para z pokolenia Z pokazuje, jak wygląda ich codzienność na wiejskiej zagrodzie. Na jednym z nich widać, jak wyjeżdżają do lasu, spacerują i biegają wokół auta. Kiedy spadł pierwszy śnieg cieszą się z białego krajobrazu. Wydaje się, że to idealne życie na wsi, pełne romantyzmu i harmonii.

Nie wszyscy internauci są zachwyceni takim obrazem. W komentarzach pod filmikiem pojawiają się głosy krytyki, zarzucające parze, że to, co pokazują, nie ma nic wspólnego z prawdziwym życiem na wsi. Zwracają uwagę, że wieś to nie tylko piękne widoki i relaks, ale przede wszystkim ciężka praca i wiele obowiązków. Mówią, że właśnie takie osoby z miasta, które przyjeżdżają na wieś na wakacje lub weekendy, denerwują się latem na hałas i kurz od pracujących maszyn rolniczych, narzekają na brak infrastruktury i usług, a nie szanują tradycji i kultury wiejskiej.

Jak łatwo się domyślić, życie na wsi to nie bajka, ale rzeczywistość, która ma swoje zalety i wady. Życie na wsi wymaga także umiejętności radzenia sobie z trudnościami, takimi jak susza, grad, szkodniki, choroby zwierząt czy niskie ceny produktów rolnych.

Zatem, czy warto wybrać życie na wsi? To zależy od indywidualnych preferencji, oczekiwań i możliwości każdego człowieka. Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Na pewno jednak nie należy idealizować życia na wsi, ani też lekceważyć jego specyfiki i trudności. Życie na wsi to nie tylko piękne filmiki, ale także codzienna praca, odpowiedzialność i wyzwania. Aby się na nie zdecydować, trzeba być świadomym tego, co się traci, a co się zyskuje, i szanować ludzi, którzy tam żyją od pokoleń.

@plewicka Za momenty taki jak ten doceniam to miejsce🌲#village #villagelife #twilight #twilighttiktok #twilightmood #aesthetic #darkacademia #darkacademiavibes #mushroom #mushroomart #vlogger #vlog #dailyvlog ♬ original sound – han :))))

Komentarze (0)