11.04.2024

Minister Kotula promuje „zestaw do aborcji”. Czy złamała prawo?

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Minister ds. równości Katarzyna Kotula wzbudziła lawinę kontrowersji w sieci po opublikowaniu postu reklamującego "bezpieczny zestaw do aborcji". Jej wpis na platformie X zawierał instrukcję dotyczącą skorzystania z aborcji farmakologicznej oraz wskazówki, gdzie można nabyć odpowiednie tabletki.

Reakcje na ten post były natychmiastowe i bardzo zróżnicowane, wiele osób podkreśliło, że działania minister, promującej nielegalny handel lekami, które powinny być zażywane pod kontrolą lekarza, są absolutnie niedopuszczalne. Odniosła się także do faktu, że nawet reklama leków na receptę jest zakazana przez polskie prawo, a tutaj minister publicznie zachęca do zakupu i stosowania leków potencjalnie niebezpiecznych.

Wielu użytkowników serwisu X, komentując wpis Kotuli, zauważyło, że minister może być odpowiedzialna za wykroczenie lub nawet popełnienie przestępstwa. Reklamowanie leków, szczególnie tych wymagających recepty, w sposób nielegalny jest zagrożone surowymi konsekwencjami prawnymi.

Sławomir Cenckiewicz, historyk, wyraził swój sprzeciw wobec postawy minister Kotuli, nazywając ją „Rzeczpospolitą Szatańską” i żądając od wicepremiera Kosiniaka-Kamysza do natychmiastowego odsunięcia Katarzyny Kotuli od władzy. Zdaniem Cenckiewicza, takie działania stanowią wstyd dla całego kraju.

Komentarze internautów wyrażające oburzenie i dezaprobatę wobec postawy Katarzyny Kotuli pokazują, że jej działania wywołały duże poruszenie społeczne. Spór dotyczący aborcji i związanych z nią przepisów prawnych pozostaje nadal jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów w polskim społeczeństwie.

Komentarze (1)