19.07.2023

Ogromna wpadka Rakowa Częstochowa. Po wpisie mistrza Polski wybuchła burza

Michał Osial
Michał Osial
Sport
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Raków Częstochowa awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów po zwycięstwie z Florą Talinn. Dubletem w rewanżowym starciu popisał się Łukasz Zwoliński. Klub po jego golach udostępnił na Twitterze wpis, który wywołał olbrzymie zamieszanie w sieci. Jak podaje TVP Sport piłkarze Rakowa pozostali w grze o fazę grupową tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Na razie dostali się do […]

Raków Częstochowa awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów po zwycięstwie z Florą Talinn. Dubletem w rewanżowym starciu popisał się Łukasz Zwoliński. Klub po jego golach udostępnił na Twitterze wpis, który wywołał olbrzymie zamieszanie w sieci.

Jak podaje TVP Sport piłkarze Rakowa pozostali w grze o fazę grupową tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Na razie dostali się do drugiej rundy eliminacji tych rozgrywek po tym, jak po raz drugi uporali się z Florą Tallinn. Tym razem wygrali na wyjeździe z zespołem z Estonii 3:0, a w dwumeczu – 4:0.

Bardzo dobre zawody w rewanżowym starciu rozegrał zwłaszcza Łukasz Zwoliński, który zdobył dwie bramki dla drużyny Dawida Szwargi. Jednocześnie były to jego pierwsze trafienia dla nowego klubu. Ale to nie wszystko. Po jednej z bramek 30-latka pojawiła się w sieci grafika ukazująca zawodnika z wielką literą „Z”.

Miało to być nawiązanie do nazwiska napastnika oraz postaci Zorro. Internauci porównali jednak ten wpis do oznaczeń rosyjskiego wojska podczas wojny w Ukrainie i z tego też powodu w mediach społecznościowych wywiązały się długie dyskusje.

Wpis okazał się bardzo niefortunny i po chwili zniknął z Twittera. Sprawę wyjaśnił rzecznik Rakowa, Michał Szprendałowicz. 

Intencją było odwzorowanie gifa i wykorzystanie „Z” kojarzącego się z Zorro i ze „Zwolakiem”. Litera ma wiele znaczeń, ale jedno bardzo negatywne. Było to niestosowne. Chwilę po publikacji usunęliśmy post. Wypada przyznać się do błędu i przeprosić

– napisał.

MO

Komentarze (0)