17.11.2023

Słowacy zablokowali przejście graniczne z Ukrainą: „Naszym celem jest wspieranie polskich kolegów”

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

16 listopada słowaccy przewoźnicy zdecydowali się na protest. Zablokowali na dwie godziny jedyne przejście graniczne z Ukrainą dostępne dla samochodów ciężarowych. To wyraz jedności z Polakami wobec narastającego problemu z jakością towarów napływających do państw Unii Europejskiej z Ukrainy.

Protestujący przewoźnicy podkreślają, że ich celem jest wspieranie zarówno polskich kolegów, jak i wszystkich przewoźników w Unii Europejskiej. Zablokowanie przejścia na dwie godziny miało przede wszystkim zwrócić uwagę na istotną kwestię dotyczącą standardów jakościowych towarów wwożonych z Ukrainy.

Napływ towarów o niższej jakości stał się problemem, który dotyka przede wszystkim Polskę, stając się jednak także zagadnieniem o zasięgu europejskim. Wsparcie ze strony słowackich przewoźników jest zatem nie tylko manifestacją solidarności, ale również praktycznym działaniem mającym na celu zwrócenie uwagi na pilną potrzebę rozwiązania tej kwestii na szczeblu unijnym.

Sytuacja na granicy z Ukrainą staje się coraz bardziej napięta, a blokada przejścia przez słowackich przewoźników jest kolejnym sygnałem, że problem jakości towarów wymaga pilnego rozwiązania. Czekamy na reakcję władz i rozwój sytuacji, biorąc pod uwagę, że to nie tylko problem jednego kraju, ale sprawy dotyczące standardów i jakości w handlu międzynarodowym.

Komentarze (0)