25.02.2024

Strajk rolników tamuje ruch graniczny z Niemcami. Kostrzyn na Odrą i Słubice stoją!

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W ostatnich dniach kierowcy podróżujący przez granicę polsko-niemiecką w rejonie Kostrzyna nad Odrą i Słubic muszą zmagać się z niezwykłymi utrudnieniami spowodowanymi blokadą rolników na przejściu granicznym w Świecku. Choć zablokowane jest tylko jedno przejście, konsekwencje są odczuwalne także na pobliskich trasach.

W Kostrzynie nad Odrą zatory drogowe są szczególnie dotkliwe na krajowej 22. Samochody stoją w korku kilka kilometrów przed Kostrzynem, a sytuacja pogarsza się na wysokości miejscowości Chyrzyno. Również na DK31, zarówno jadąc od strony Słubic, jak i w samym mieście, tworzą się korki, rozpoczynające się od ronda przy Lidlu.

Dodatkowo, w Kostrzynie nad Odrą utrudnienia są potęgowane przez prowadzone remonty. W kierunku granicy polsko-niemieckiej kierowcy muszą pokonać tymczasowy most, a po stronie niemieckiej, z powodu remontu, wprowadzono ruch wahadłowy. Te dodatkowe utrudnienia przyczyniają się do powstawania ogromnych korków, które paraliżują ruch drogowy na tej trasie.

Podobne problemy z korkami mają również kierowcy podróżujący do Słubic. Korek do mostu granicznego zaczyna się już w okolicach stacji paliw Circle K, tworząc poważne niedogodności dla podróżujących.

Ta sytuacja pokazuje, jak bardzo wydarzenia na jednym przejściu granicznym mogą mieć wpływ na ruch drogowy w okolicznych miejscowościach i trasach. Dla kierowców podróżujących w tej części Polski, ważne jest śledzenie aktualnych informacji o ruchu drogowym oraz, jeśli to możliwe, szukanie alternatywnych tras podróży, aby uniknąć długotrwałych korków i opóźnień.

Komentarze (0)