08.04.2024

Tusk komentuje wyniki wyborów

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Polityka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Po gorącej niedzieli wyborczej, Donald Tusk, premier Polski wypowiedział się na temat wyników wyborów samorządowych w kraju. W swoim nowym wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym X, Tusk przytoczył dane, które wskazują na porażkę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w 100 największych miastach Polski.

W stu (tak, stu!) największych miastach Polski PiS przegrał pierwszą turę. W każdym z nich. Tylko w szesnastu weszli do drugiej tury

– napisał Tusk.

Odnosząc się także do wyników wyborów do sejmików wojewódzkich, Tusk zauważył, że chociaż Prawo i Sprawiedliwość wygrało te wybory, to Koalicja Obywatelska uzyskała bardzo wysoki wynik, co wskazuje na silną pozycję tej opcji wśród wyborców.

Według niedzielnego badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 33,7 proc. głosów, podczas gdy Koalicja Obywatelska uzyskała 31,9 proc. poparcia. Trzecią siłą okazała się Trzecia Droga z wynikiem 13,5 proc. głosów.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości ponieśli porażkę m.in. w takich dużych miastach jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Łódź. Na zakończenie swojego wpisu, Donald Tusk wyraził nadzieję na poprawę wyników i zauważył, że zawsze może być lepiej.

Komentarze (0)