10.04.2024

Wiadomo kto będzie „jedynką” Konfederacji w Warszawie do PE

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Polityka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Choć jeszcze niedawno trwała gorąca kampania wyborcza do samorządów, niektórzy politycy już ruszyli z przygotowaniami do kolejnych wyborów - tym razem do Parlamentu Europejskiego. Zaledwie kilka miesięcy dzieli nas od 9 czerwca, kiedy to Polacy udadzą się do urn, aby wybrać swoich przedstawicieli do PE.

Już teraz wiemy, kto będzie głównym kandydatem Konfederacji w Warszawie – będzie to Krystian Kamiński, doświadczony polityk i były poseł IX kadencji.

Poseł wyróżniający się swoją aktywnością

Krystian Kamiński, pochodzący z województwa lubuskiego, już wcześniej zyskał uznanie jako aktywny poseł, choć w ostatnich wyborach nie udało mu się uzyskać reelekcji. Był jedynym posłem ziemi lubuskiej, który odwiedził wszystkie gminy województwa. Mimo braku reelekcji, zdobył większą ilość głosów niż w poprzednich latach. Wiele osób spekulowało, że to właśnie on otrzyma szansę kandydowania do Parlamentu Europejskiego, a teraz te przewidywania się sprawdziły. Jako lider listy w Warszawie, ma duże szanse na zostanie europosłem.

Kamiński wyróżniał się aktywnością jako poseł, odwiedzając każdą gminę swojego województwa i angażując się w liczne działania. Jego kandydatura spotkała się ze sporą aprobatą internautów, którzy wyrazili swoje poparcie na serwisie społecznościowym X. Jeden z komentarzy pod pierwszym banerem wyborczym Kamińskiego wskazywał na jego wszechstronną wiedzę polityczną oraz doświadczenie, pisząc:

Ciężko jest znaleźć kogoś z większą wiedzą o polityce zagranicznej od Pana Krystiana, oby dostał mandat europosła

Ostatnio popisał się biegłą znajomością niemieckiego

Ostatnio o Krystianie Kamińskim stało się głośno w kontekście jego odpowiedzi w języku niemieckim na słowa Ursuli von der Leyen, która określiła Konfederację jako zagrożenie dla Europy. Kamiński stanowczo zareagował, krytykując ignorancję i szaleństwo elit Unii Europejskiej, wskazując na rzeczywiste problemy UE, takie jak polityka klimatyczna czy migracyjna, o czym pisaliśmy jako jedni z pierwszych TUTAJ

Dzięki swoim wyraźnym poglądom i odwadze wypowiedzi, Kamiński zyskał sympatię nie tylko wśród zwolenników Konfederacji, ale także osób, które doceniają jego stanowisko i determinację. Wielu żartobliwie wyrażało nadzieję, że jego możliwe wybory do PE będą sposobem na „uprzykrzenie życia” Ursuli von der Leyen i jej sojusznikom. Można znaleźć również inne prześmiewcze komentarze jak na przykład:

Facet jest świetny! Jego riposta po niemiecku w tempie messerschmitta do niejakiej Urszuli won der Pfizer była doskonała

Kampania do Parlamentu Europejskiego nabiera tempa, a wybory 9 czerwca będą kolejnym ważnym testem dla polskiej sceny politycznej. Czy Krystian Kamiński z Konfederacji zdobędzie mandat europosła? To pytanie, na które odpowiedź poznamy już wkrótce.

Komentarze (0)