14.11.2023

Zamknij oczy, zaciśnij zęby, Pani Beato – to tylko 4 lata

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Polityka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Po pierwszym posiedzeniu Sejmu X kadencji, gdzie na stanowisko Marszałka Sejmu wybrano lidera Trzeciej Drogi - Szymona Hołownię, Beata Szydło, była premier i rozpoznawalna postać Prawa i Sprawiedliwości, zdecydowanie zintensyfikowała swoją aktywność w mediach społecznościowych.

Jej wpisy wyraźnie odzwierciedlają oburzenie postawą opozycji, która nie dopuściła do wybrania kandydatki PiS, Elżbiety Witek, na stanowisko Marszałka, a następnie Wicemarszałka Sejmu.

W mediach społecznościowych była pani Premier wyraża swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji politycznej, co wzbudziło ogromne zainteresowanie internautów. W wielu komentarzach można odnaleźć parafrazy wypowiedzi Szydło z czasów kampanii wyborczej, kiedy apelowała do wyborców, aby zacisnęli zęby i zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość.

Wielu komentatorów podkreśla, że po tak długim okresie rządów, PiS nie powinno dziwić się, że inne partie są im przeciwne. W przeciągu ostatnich lat partia ta nie zawsze patrzyła przychylnie na pomysły opozycji, co teraz, zdaniem wielu obserwatorów, mogło przyczynić się do tego, że obecnie to Prawo i Sprawiedliwość znalazło się w roli opozycji.

Sytuacja polityczna w Polsce zdaje się być na tyle skomplikowana, że trudno przewidzieć, jak potoczą się losy kolejnych lat. Jednak obecne napięcia i konflikty w polskim parlamencie rysują się jako znak, że przed nami czeka okres dynamicznych zmian i nieustannej rywalizacji między różnymi opcjami politycznymi.

@slona.czekolada BEATA SZYDŁO: ZAMKNIJ OCZY, ZACIŚNIJ ZĘBY I ZAGŁOSUJ NA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 😆 #pis ♬ oryginalny dźwięk – Słona Czekolada – Słona Czekolada

Komentarze (1)