20.10.2023

Zdobył niemal 80 tysięcy głosów. Nie otrzymał mandatu

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Polityka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Emocjonująca kampania wyborcza na ziemiach północnej części województwa lubuskiego dobiegła końca, pozostawiając po sobie wiele refleksji i gorzkich słów. Walka o miejsce w Senacie pomiędzy obecnym starostą powiatu Sulęcińskiego, Tomaszem Jaskułą, a wieloletnim senatorem, Władysławem Komarnickim, stała się wydarzeniem, które nie tylko skupiło uwagę lokalnej społeczności, ale także budziło zainteresowanie na szerszą skalę. To starosta postanowił rzucić rękawicę doświadczonemu senatorowi, w czym wiele osób dostrzegło ducha walki Dawida z Goliatem.

Trudny pojedynek

Władysław Komarnicki to postać szeroko rozpoznawalna zarówno w regionie, jak i w całej Polsce. Przez wiele lat piastował urząd prezesa klubu żużlowego Stal Gorzów, zyskując uznanie zarówno wśród miłośników sportu, jak i lokalnych biznesmenów. Tomasz Jaskuła stanął przed nie lada wyzwaniem, postanawiając konkurować z tak znaną osobistością.

Źródło: Fb/Tomasz Jaskuła; Wikipedia

Nietypowa kampania Jaskuły

Kampania Jaskuły wzbudziła ogromne zainteresowanie i wywołała dyskusje na temat strategii wyborczej. Mimo że startował w wyborach na zaledwie miesiąc przed głosowaniem, udało mu się przekonać do siebie prawie 80 tysięcy wyborców. Jego konkurent zdobył 108 tysięcy głosów, co pokazuje, jak zacięta była ta rywalizacja.

Ogromny wzrost popularności

Jaskuła nie bał się bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami regionu. Odwiedzał wiele miast, gdzie rozmawiał z ludźmi przy kawie, starając się zrozumieć ich potrzeby.

Jedno z wielu zdjęć na profilu. Zrobione podczas rozmów z mieszkańcami

Co ciekawe, starosta włączył się także do mediów społecznościowych, zakładając swój profil na popularnym serwisie TikTok. Publikował tam krótkie filmiki poruszające istotne dla regionu kwestie. To posunięcie przyniosło mu nieoczekiwaną popularność na TikToku, gdzie w zaledwie nieco ponad 20 dni zdobył ponad milion wyświetleń. W ten sposób stał się ulubieńcem wielu użytkowników tej platformy.

@tomaszjaskula_ Ten problem można rozwiązać, wystarczy współpracować i brać przykład z województw, gdzie wprowadzono dobre rozwiązania✅️ Materiał Wyborczy KW Bezpartyjni Samorządowcy❗️ #bezpartyjnisamorzadowcy #politycynatiktoku #polskapolityka #gorzow #gorzówwielkopolski #polskakolej #witnica #kostrzynnadodra #młodypolityk ♬ dźwięk oryginalny – Jaskuła do Senatu!

80 tysięcy to za mało…

Niestety, 80 tysięcy głosów nie wystarczyło do zdobycia mandatu senatorskiego, jednak walka i zaangażowanie Jaskuły w kampanię zasługują na uznanie. Jego historia jest dowodem na to, że w dzisiejszych czasach, działając społecznie i wykorzystując media społecznościowe, można dotrzeć do szerokiej grupy ludzi i budować lojalność społeczną. Tomasz Jaskuła, choć nie zdobył mandatu, wciąż pozostaje postacią godną uwagi, a jego dalsze aspiracje polityczne mogą przynieść kolejne ciekawe wydarzenia w przyszłości.

Komentarze (0)