15.02.2024

Kibic Lecha „skroił” szalik RKS HUWDU myśląc, że to jeden z prawdziwych klubów

Michał Osial
Michał Osial
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Do niecodziennej sytuacji doszło na rynku w Poznaniu. Kibic Lecha Poznań pomylił barwy RKSu HUWDU z barwami Pogoni Szczecin. Na pewno nie pomogło to, że był w stanie upojenia alkoholowego.

Jak można przeczytać na jednej z fanowskich grup twórczości Walaszka na Facebooku:

RKS HUWDU, znany z serii komiksów Kapitan Bomba, to klub sportowy o nietuzinkowej popularności. Pomimo swojego drugo- lub trzecioligowego statusu oraz udziału w EURO (Ekonomicznych Uproszczonych Rozgrywkach Międzygalaktycznych), HUWDU zdobył serca fanów i stał się obiektem kultu. Sam klub ambicje ma wielkie. Krótko: chodzi o środek tabeli trzeciej ligi. A póki co trzeba trzymać się w barażach. Ich arcywrogiem jest Polonia Napleton

Fenomen RKS Huwdu polega na niebywałej popularności wśród fanów animacji i komiksu. Nie ma klubu animowanego bardziej znaczącego nad Wisłą. Nawet kluby ekstraklasowe mogą pozazdrościć mu popularności. Marka Huwdu jest znanym symbolem, a żółto-szaro-purpurowe barwy zdobią nie tylko stadiony, ale także ubrania i akcesoria fanów.

Historia Huwdu ściśle wiąże się z Kapitanem Bombą, postacią stworzoną przez Bartosza Walaszka. Humor z serii, często nawiązujący do aktualnych wydarzeń, zdobył serca widzów 4fun.TV i użytkowników YouTube. Odcinki Kapitana Bomby zgromadziły miliony wyświetleń, a niektóre kwestie z kreskówki stały się popularnymi zwrotami w potocznym języku. Wielbicieli klubu Huwdu nie brakuje również poza granicami Polski. Choć klub może być tylko fikcyjny, to jego wpływ na kulturę jest realny i trwały. Potencjał marketingowy jest zatem ogromny. A teraz pracuje nad nim CDA S.A., która w 2019 roku kupiła prawa do Kapitana Bomby.

Stąd warto zapamiętać różnice między barwami RKSu HUWDU, a Pogoni Szczecin:

KOLEKCJA szalik RKS HUWDU Kapitan Bomba Blok Ekipa - 9980965946 - oficjalne  archiwum Allegro

Komentarze (3)

  • jajo pisze:

    Wydaje mi sie, że słowo „myśląc” w tytule artykułu powinno być w cudzysłowie 🙂

  • kubamusz@gmail.com pisze:

    A skąd wiadomo że złodziej pomylił barwy szalika? Szaliki RKS HUWDU są cenne na rynku (bo rzadko dostępne). Złodziej mógł równie dobrze zdawać sobie sprawę co kradnie.

  • RKS Pany pisze:

    To był ktoś z Poloni Napleton!