19.03.2024

Kilkuletni chłopiec zabił dziewięć zwierząt w minizoo w Holandii

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Mieszkańcy holenderskiej miejscowości Hoek van Holland są wstrząśnięci po niedawnym zdarzeniu, które miało miejsce w miejscowym minizoo. Lokalne media donoszą, że kilkuletni chłopiec dopuścił się aktu okrucieństwa, zabijając dziewięć zwierząt.

Informacje na temat incydentu podaje portal regionalnego nadawcy publicznego. Według relacji świadków, mały uczeń szkoły podstawowej pojawił się w minizoo po południu i zaczął szukać zwierząt. Niestety, jego poszukiwania zakończyły się tragicznie, gdyż chłopiec udusił siedem królików i dwie świnki morskie.

Sprawca został szybko złapany na gorącym uczynku, a na miejsce przybyli również jego zszokowani rodzice. Właściciel zoo opisywał, że chłopiec nie okazał żadnych emocji po swoim okrutnym czynie. Dodatkowo, mały sprawca miał przyznać, że niektóre zwierzęta przeżyły, ponieważ mu uciekły.

Dziecko nie poniesie konsekwencji – zostanie otoczone opieką

Policja potwierdziła doniesienia mediów, lecz ze względu na wiek sprawcy, który jest poniżej 12 lat, nie podano więcej szczegółów dotyczących zdarzenia. Zaznaczono jedynie, że dziecko nie będzie mogło ponieść konsekwencji swoich działań i zostanie objęte specjalną opieką.

Według relacji mediów lokalnych, kilkulatek wcześniej odwiedzał minizoo wielokrotnie, zawsze pod opieką dorosłych. Tym razem jednak pojawił się sam. Motywy jego okrutnego postępowania nie są znane i pozostają przedmiotem spekulacji.

To tragiczne wydarzenie poruszyło społeczność Hoek van Holland i skłoniło do refleksji nad bezpieczeństwem zwierząt oraz potrzebą edukacji dzieci w zakresie szacunku do życia i otaczającej przyrody.

Komentarze (1)