06.02.2024

Ralph Lauren w Lidlu? W sieciówce można kupić bluzy łudząco podobne do ubrań znanego projektanta

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Lifestyle
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W ofercie sieci Lidl pojawiły się bluzy, które zwracają uwagę ze względu na swoje wyraźne podobieństwo do projektów ikony projektowania ubrań – Ralpha Laurena. Chodzi tu konkretnie o bluzy z motywem, które przypominają słynnego misia Polo Bear.

Polo Ralph Lauren to marka założona w 1967 roku przez amerykańskiego projektanta mody Ralpha Laurena. Charakteryzuje się ona minimalizmem oraz klasycznymi, prostymi fasonami. Jednym z wyjątków od tej reguły jest miś „Polo Bear”, który zadebiutował w kolekcji z 1991 roku.

źródło: Ralph Lauren

Pierwszy sweter z Polo Bear przedstawiał misia w słynnym swetrze Polo Ralph Lauren z amerykańską flagą. W kolejnych latach sprzedaż tego swetra kontynuowano, a Polo Bear stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych motywów marki. Osoby śledzące trendy modowe z pewnością zdają sobie sprawę z prestiżu, jaki towarzyszy ubraniom sygnowanym nazwiskiem Ralpha Laurena. Projektant ten od dziesięcioleci kształtuje świat mody, tworząc klasykę, elegancję i luksus. Dlatego też nie jest zaskoczeniem, że niektórzy miłośnicy mody dostrzegają pewne podobieństwo między jego dziełami a nowo wprowadzonymi produktami sieci Lidl, które wykorzystują motyw misia bardzo podobnego do znanego Polo Bear.

LIVERGY® Bluza dresowa męska z kapturem z oferty sieci Lidl

Bluzy dostępne w sklepach Lidla wydają się być niemalże bliźniaczo podobne do tych, które można znaleźć w ekskluzywnych butikach Ralpha Laurena. Czy ta „inspiracja” nie przekracza dopuszczalnych w świecie mody granic? Trudno jednoznacznie ocenić tę sytuację. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy uważacie, że podobieństwo jest zbyt duże?

Źródło: Profil Ralph Lauren na Twitterze

LIVERGY® Bluza dresowa męska z kapturem z oferty sieci Lidl

Komentarze (0)